BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Büyük siyasetçi Süleyman Soylu

Dünyanın en medeni ülkesinde marketlere, dükkânlara hücum oldu. Tabii oralarda kimse halka hakaret edip küçümsemiyor. Eleştiri tamam ama insan doğasını da biraz anlamak lazım.

Koronavirüs hepimizi derinden etkiliyor. Günlük hayatımıza etkilerini hep beraber yaşıyoruz. İnsanlar sokağa çıkma yasağı ilan edilir diye iyi niyetle hareket edebiliyorlar. Çünkü sürecin nereye gideceğini bilemiyoruz. Kimse bilemiyor.

Dünyanın en iyi bilim insanları, en güçlü devletleri çaresiz durumda. Elbette bizim gibi inançlı insanlar için çaresiz olmak diye bir şey yok. Er ya da geç aşısı bulunacak. Ve hepimiz rahatlayacağız. Devletimiz bu konuda yani koronavirüsle mücadelede elinden gelenin en iyisini yapıyor.

Başkan Erdoğan liderliğinde bakanlarımız ve diğer devlet yetkilerimiz var güçleriyle çalışıyorlar. Süleyman Soylu, Fahrettin Koca bu süreçte öne çıkan bakanlarımız. Tabii diğer bakanlarımız da peş peşe yapıcı kararlara imza atıyorlar.

İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu büyük siyasetçi olduğunu bu süreçte bir kez daha gösterdi. Hiç mırın kırın etmedi. Her soruna yetişmeye, her işi çözmeye çalıştı.

Soylu hep halktan yana oldu. Gelen en sert eleştirileri bile kabul etti. Süleyman Soylu cumhuriyet tarihinin gelmiş geçmiş açık ara en iyi İçişleri Bakanı olduğunu bir kez daha gösterdi.

Halkı küçümsemek, onlara lakap takmak AK Parti’nin hiçbir zaman yaptığı bir iş olmadı. Başkan Erdoğan oy kaybı yaşadığı zamanlarda bile, “Mesajınızı aldık” dedi. “Ne olursa olsun hata bizimdir. Kendimizi sorgulayacağız” dedi. Süleyman Soylu da benzer açıklamalar yaptı.

Bizim halkımız kanunlara riayet eder. Devletin koyduğu nizama uyar. Devletine asla kötülük yapmayı düşünmez. PKK, FETÖ ve diğer terör örgütleri mensupları hariç. Nitekim “Evde kal” çağrısına halkımızın çoğunluğu uyuyor. Avrupa ülkelerinde mesela İspanya’da sokağa çıkma çağrısına uymayan çok kişi tutuklandı. Para cezaları kesildi.

Devletimiz koronavirüsle mücadeleyi çok iyi götürüyor. Bazen nazar boncuğu minvalinde yol kazaları olabiliyor...

CEM KÜÇÜK'ÜN DİĞER YAZISI İÇİN TIKLAYIN
Özel bankalar lütfen...

 

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
613142 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/613142.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT