BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Kemalist avukatlar, FETÖ'cü iş adamlarından ne kadar aldınız?

 
Geçen yazımda FETÖ'cü zengin iş adamlarının Kemalist avukatlarını yazmıştım. Yazı bayağı ses getirdi. Hüseyin Ersöz, Kazım Yiğit Akalın ve Serkan Günel'den çıt yok. Hukukun üstünlüğünden dem vuran Kemalist avukatlar nedense hep zengin FETÖ'cülerin avukatlığını yapmışlar.
Zekeriye Öz, Ekrem Dumanlı, Emre Uslu, 15 Temmuz'un bir numarası Mehmet Partigöç'ün de avukatı yok ama onların vekilliğini yapmamışlar. Kısaca özetlersek ODA TV'de millî güvenliği ihlal eden Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu'nun avukatı Serkan Günel FETÖ sanıklarından TAYAŞ Gıda'nın patronu Kazım Taycı'nın avukatlığını yaptı. Serkan Günel'in avukatlığını yaptığı bir diğer isim ise Mehmet Zenginer. Fetullahçı Terör Örgütü'nün iş dünyası yapılanmasına ilişkin kapatılan Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ile üye şirketlerine yönelik 46 şüphelinin yer aldığı davanın sanıkları arasında Zenginer de bulunuyor. Sanayici olan Zenginer'in talimat ile Bankasya'ya para yatırdığı, Firari TUSKON eski Genel Sekreteri Mustafa Muhammed Günay ile yurt dışına seyahatler yaptığı, 17-25 Aralık sonrası TUSKON 5. Olağan Genel Kurulu'na katılarak TUSKON Başkanı Rıza Nur Meral'in Recep Tayyip Erdoğan'ı tehdit ettiği 1 Mart 2014'teki konuşmasını alkışlayan iş adamları arasında bulunduğu belirlendi. Avukat Günel, FETÖ'nün Borsa İstanbul'daki yapılmasıyla ilgili dosyada şüpheli Mustafa Baltacı'nın avukatlığını da yapıyor.
Kazım Yiğit Akalın ve Hüseyin Ersöz aynı zamanda, FETÖ'den yargılanan tekstilci iş adamları Bünyamin Gülçek ve Adil Gülçek'in de avukatlığını yapıyorlar. Kemalist avukatların başka hangi FETÖ'cü iş adamlarının avukatlığını yaptıklarını geçen yazıda detaylı yazdım. İsteyen o yazıyı okuyabilir. Hem ODA TV'de  FETÖ'yle mücadele ediyormuş gibi yapacaksınız hem de FETÖ'cü iş adamlarının avukatlığını yapacaksınız! Devletin atadığı kayyumları eleştireceksin, FETÖ'cü şirketleri savunacaksın, sonra da FETÖ'yü eleştirir gibi yapacaksınız! Kim inanır size?
Şimdi Kemalist avukatlara soruyorum: FETÖ'cü iş adamlarından ne kadar vekil ücreti aldınız? Parayı banka kanalıyla mı yoksa bir kısmını elden mi aldınız? Aldığınız paraları Mehmetçik Vakfı ya da Kızılay'a bağışlar mısınız? FETÖ'cü iş adamlarından milyonlar almak sizce etik mi? Bütün CHP'li, Kemalist yazar çizerlere soruyorum: Sizce bu durum normal mi? Sözcü'nün avukatı Celal Ülgen namuslu bir avukattır. 2018'de ben bu konuyu ilk yazdığımda bana, "Cem kardeşim beni de yokladı FETÖ'cü iş adamları ama ben davalarını almadım. Aç kalırım, gene de FETÖ'cülerin avukatlığını almam" demişti.
Hüseyin Ersöz, Aslı Kazan, Turgut Kazan, Kazım Yiğit Akalın ve Serkan Günel FETÖ'cü iş adamlarından aldığınız vekalet ücretlerinin vergisini ödediniz mi? Maliye Bakanlığı yetkililerini göreve çağırıyorum. Kemalist avukatlar ne kadar vergi verdiler, ne ücret aldılar bilmek hakkımız. Lütfen bu konunun takipçisi olun.
 
CEM KÜÇÜK'ÜN DİĞER YAZISI İÇİN TIKLAYIN
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
613793 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/613793.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT