BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

İstanbul yeni Emniyet Müdürü Zafer Aktaş

İki gün önce Emniyet’te bazı değişiklikler oldu. Yıllardır İstanbul’da başarıyla görevini yürüten Mustafa Çalışkan’ın yerine Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş atandı. 
Zafer Aktaş polis teşkilatındaki önemli isimlerden biri. Daha önce de Muş Emniyet Müdürlüğü yapan Aktaş 1999’da çok önemli bir görev icra etmişti. O dönem FETÖ’nün emniyet ve devletin diğer kurumları içindeki yapılanması hakkında Emniyet Genel Müdürlüğü bir araştırma başlatmıştı. O raporu yazanlardan biri de Zafer Aktaş’tı. Fetullah Gülen’le alakalı 46 sayfalık bir rapor hazırlayan ekipte yer almıştı Aktaş. Raporda Aktaş’ın da imzası vardı...
19 Mart 1999’da tamamlanan ve Devlet Güvenlik Mahkemesi’ne sunulan raporda FETÖ için “Dinî motifli siyasi hedefli bir terör örgütü” deniliyordu. FETÖ için ilk kez "terör örgütü" ifadesini yazan polislerden biri Zafer Aktaş’tı. Bu rapordan iki gün sonra 21 Mart 1999’da Fetullah Gülen Amerika’ya kaçtı. 
Zafer Aktaş öğrendiğime göre iyi bir asayişçi, iyi bir istihbaratçı ve iyi bir terör uzmanı. İstanbul için hayırlı ve yerinde bir tercih.
 
CEM KÜÇÜK'ÜN DİĞER YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
614032 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/614032.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT