BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Kayseri’deki akaryakıt istasyonunun FETÖ’cülere verilmesi

Çarşamba günü yazdığım yazı çok ses getirdi. Kayseri Büyükşehir Belediyesinin, Hulusi Akar Bulvarı’ndaki petrol istasyonu ihalesini, FETÖ’cü Somyürek kardeşlere taksitle 16 milyona vermesi aslında başlı başına bir skandal.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç konuyla ilgili 22 sayfalık bir açıklama gönderdi. Hepsini buraya almam mümkün değil. Özetle o tarihte -17 Ekim 2018- FETÖ’cü bir şirkete bu ihalenin nasıl verildiğini izah etmeye çalışmış Memduh Bey... Somyürek kardeşlerin ihaleye girişinde bir yasak olmadığı ve ihalenin nasıl yapıldığını anlatmışlar Kayseri Büyükşehir Belediyesi...
İstenseydi o ihale yapılmaz ve FETÖ’cü kardeşlere verilmezdi. Bunun kamuoyunda tepki çekeceği bilinmeliydi. Nitekim dün birçok kişiden, “Bu nasıl olur” diye mesaj ve telefon aldım. MHP Kayseri vekili Baki Ersoy da bir açıklama göndermiş. Şöyle demiş Baki bey: 
“Somyürek kardeşlere ait akaryakıt istasyonlarının hâlâ bu şehirde 5-6 noktada satış yapmasına ve şehrin en büyük akaryakıt istasyonları olmasına bir anlam veremiyoruz. Ederi bir dolar olan şerefsizler milyon dolarları var diye bu şehirde kabul mü görecekler? Bunu kabul etmemiz asla mümkün değildir. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ivedilikle bu satışı iptal etmeli ve gerekeni yapmalıdır. Bununla birlikte Kayseri'de adli ve idari makamlar derhal soruşturma başlatmalıdır. Bu hainlerin emeline ulaşmadan devletimiz gerekeni yapmalıdır. Bunlara gereken yapılmazsa şehitlerimizin kemiklerini sızlatmış oluruz... Bunlara gereken yapılmaz ise onurlu gazilerimize saygısızlık etmiş oluruz... Bunlara gereken yapılmazsa FETÖ’yle mücadele eden devlet millet adamlarına hakaret etmiş oluruz. Derhal bu ihale iptal edilmeli, hem bu ihaleyi verenler hem de bu FETÖ’cüler hakkında gereken yapılmalıdır.”
Baki Bey'e gösterdiği hassasiyet için teşekkür ederim. Bence de Kayseri Büyükşehir Belediyesi bu ihaleyi hemen iptal etmeli. Yoksa gerçekten bu durum kabul edilebilir bir şey değil. Kayseri’nin ileri gelen diğer siyasilerinden de açıklama beklediğimi belirteyim.
 
CEM KÜÇÜK'ÜN DİĞER YAZISI İÇİN TIKLAYIN
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
614556 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/614556.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT