BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali Erbaş’la konuştum

Cem Küçük
Facebook
 Geçen hafta TGRT Haber’de “Cem Küçük’le Günaydın Türkiye” programında Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali Erbaş'a bir ricada bulunmuştum.
Sivas’ın Akıncılar ilçesi Yusufşeyh köyü camisini köylüler kendileri yaptırmış ama imamı yoktu. Köylüler bir imam atanmasını istiyordu.
Sayın Erbaş aradı ve bilgiler verdi. Hemen aktarayım...
Bir kere Yusufşeyh köyüne yarın, yani perşembe öğle namazıyla birlikte geçici bir imam atanacak...
Sayın Erbaş’ın dediğine göre Türkiye’de 15 bin imam açığı var. Sivas’ta bu açık 219. Diyanet İşleri Başkanlığı Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’tan alım yapılmasını rica etmiş. Sayın Bakanımız da 5 bin alım için kadro vermiş. Bunun 3.500’ü imam, 1.500’ü diğer personel olacak. 2021 senesi olmadan Diyanet İşleri sınava çıkacak ve bu alımları yapacak.
İmkânlar dâhilinde olsa Berat Bey 10 bin kişi için de alım yapma imkânı sağlardı. Pandemi sürecinde 5.000 personel hiç fena değil. Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum...
Sayın Ali Erbaş hepimizin sevdiği ve saygı duyduğu bir Diyanet İşleri Başkanı. FETÖ konusunda kararlı ve devletimizin işleyişinde mihenk taşı görevi görüyor. Kendisine saldırılması, hedefe konması beni asla şaşırtmıyor. Meyve veren ağacın taşlandığını hepimiz biliyoruz. Allah ayağına taş değdirmesin.
 
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
614921 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/614921.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT