BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Amerika’da yargı bağımsız değil mi?

 
 
Yarın Amerikan seçimleri yapılacak. Kim kazanacak herkes merak ediyor. Anketlere bakılırsa Joe Biden rahat alacak gibi görünüyor. Gerçi 2016’da da öyleydi ama Trump kazandı.
Şimdiden Biden’ın kazanacağına oynayan bazıları Halkbank dosyasını kazımaya başladı. Amerika’da yaşayan Türkiye karşıtı yazar Elif Key geçen hafta DW Türkçe’de katıldığı bir programda şöyle bir açıklamada bulundu: “Biden başkan seçilirse Türkiye konusunda yapacağı ilk işin Halkbank davasını ele almak olacağını düşünüyorum."
BAE’nin finanse ettiği Ahval’da Yavuz Baydar ile eski CHP milletvekili, Demokrasileri Koruma Vakfı (FDD) Türkiye Programı Direktörü Aykan Erdemir de Halkbank dosyasını masaya yatırdılar. Biden seçilirse dosyanın yeniden açılacağını söylediler... 
Aslında gazetecileri yorum yapmaya iten New York Times’da çıkan haberdi. Amerika’da yargı bağımsız değil mi? Siyaset mi yargıyı harekete geçiriyor? Amerika’da yargı bağımsızlığı dediğiniz bu mu?
İstiyorlar ki, Biden seçilirse hemen Halkbank’a ceza kessin. Hatta yetmez, Başkan Erdoğan’a da ceza versin. 17-25 Aralık’ta uygulamaya konulan FETÖ kumpasının nasıl işlediğini görüyoruz...
 
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
616021 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/616021.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT