BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Vakıfbank’ın büyük başarısı

Vakıfbank aynen Halkbank ve Ziraat Bankası gibi pandemi sürecinde toplumun her kesiminin yanındaki yer aldı ve millî ekonomiye destek verdi. Pandeminin oluşturduğu ekonomik zorlukların aşılmasında büyük katkı sağladılar.
Vakıfbank bu hafta 16 ülkeden 33 bankanın katılımıyla toplam 950 milyon dolarlık sendikasyon kredisi alarak da büyük bir başarıya imza attı. Emirates NBD ve Abu Dhabi Commercial Bank’ın koordinatörlüğünde sağlanan 367 gün vadeli kredinin dolar maliyeti, geçen yılın aynı dönemine göre 25 baz puan düşerek Libor +%2,25, avro maliyeti ise 40 baz puan düşerek Euribor +%2,00 seviyesinde gerçekleşmiş. 
Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih yabancı yatırımcı görüşmelerine bizzat kendisi katılmış. 
Açıklamada görüşlerine yer verilen Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, gerçekleştirilen işlemin Türk ekonomisine duyulan güveni bir kez daha teyit ettiğine dikkati çekerek, şu açıklamayı yaptı: “13 milyar doları aşan toplam yurt dışı kaynağımız ve 1,5 milyar doları aşan sendikasyon kredi büyüklüğümüz ile bu alanlarda en aktif ve en sağlam Türk bankalarından biriyiz.”
“Halkbank’a Amerika ceza keser”, “Türk bankalarının itibarı yok” türü yorumların içinin bol olduğu da görüldü. İşte Vakıfbank zoru başararak 950 milyon dolar sendikasyon kredisi sağladı. 
Başta Abdi Serdar Bey olmak üzere emeği geçenlere herkes teşekkür etmeli.
 
CEM KÜÇÜK'ÜN DİĞER YAZILARI;
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
616403 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/616403.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT