BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Muhalif medyaya birkaç soru...

Malum medya benim uzmanlığım. Zaman zaman bu köşede yazılar yazıyorum. Dediklerimin büyük oranda doğru çıktığını Olay TV olayında da gördük. 
Ancak son zamanlarda aklıma takılan bir konu var. Malum Fox TV, KRT, Halk TV, Tele 1 gibi yayınlar muhalif televizyonlar. Buralarda program yapan onlarca gazeteci var.
Hükûmeti destekleyen medya organlarını muhalifler eleştiriyor. Etkili olamamakla, tarafsız yayın yapmamakla, hükûmeti kollamakla itham ediyorlar. Peki ben size sorayım: Siz tarafsız mısınız?.. CHP, İyi Parti ya da HDP'yi eleştirebiliyor musunuz? Mesela tecavüz ve taciz iddialarıyla ilgili hangi haberleri yaptınız? Yaptıysanız gösterin!..
Selahattin Demirtaş'ın 6-7-8 Ekim Kobani olaylarındaki rolüyle ilgili en ufak bir tenkidiniz oldu mu? "AK Parti'ye oy vermeyen öğretmenler o camiaya ait değildir" sözünü eleştirdiniz mi? CHP'li belediyelere tek laf söyleyebiliyor musunuz? 
Hadi bıraktım sizin kanallarınız da izlenmiyor. Etkili yayın yapamıyorsunuz. Geniş kitlelerin konuştuğu haberlere imza attığınızı da görmedim. Fox TV'deki Anahaber dışında konuşulan, izlenen ne var mesela? Bakın geniş kitle diyorum. Mutlaka reytinglere girenler var ama kastım ertesi gün konuşulan programlar. Halk TV'de Gürkan Hacır'ın programı vardı, onu da bitirdiler. Çünkü Barış Yarkadaş CHP'deki tecavüz iddialarını dile getirdi. Barış'ın o konuşmaları programın başını yedi ve "Türkiye'de hiçbir başarı cezasız kalmaz!" sözü doğrulanmış oldu...
Bu arada siz niye hükûmetten tek kişi çıkarmıyorsunuz? Madem objektifsiniz, Başkan Erdoğan'ı destekleyen birkaç yazar çıkarın görelim. Yapabilir misiniz? Sadece soruyorum...
 
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
616901 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/616901.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT