BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Hangi demokratik ülkede bu olur?

 
Batı bazı konularda sürekli olarak bize ayar vermeye çalışıyor. Bunlardan biri de terörle mücadeleyi yok sayarak Selahattin Demirtaş gibi isimlerin bırakılmasını istemesidir. 
6-7-8 Ekim’de Kobani’de olan biteni görmezler. 52 kişinin ölmesinin onlar için hiçbir kıymet-i harbiyesi yoktur. Çok net delillerle ortaya koymanıza rağmen gene de oralı olmazlar. 
Dün İçişler Bakanı Süleyman Soylu’nun yaptığı paylaşım bunu ortaya koydu. Önce olay ne, ona bakalım. İki gün evvel, akşam saatlerinde Esenyurt Belediyesi HDP Esenyurt İlçe Başkanlığı’nda Covid-19 nedeniyle dezenfekte çalışması gerçekleştirmişti. Çalışma sırasında çekilen fotoğraflarda terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan’ın posterlerinin sosyal medyada ortaya çıkmasıyla birlikte Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan arama kararı sonrası terörle mücadele ekipleri HDP ilçe binasında gece yarısı operasyon düzenledi. Operasyona çok sayıda ekip katılırken Özel Harekât Polisleri de destek verdi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter'daki sosyal medya hesabından iki gece evvel gerçekleştirilen Esenyurt HDP ilçe binasındaki operasyona ilişkin terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın posterlerinin bulunduğu görüntüleri paylaştı. Soylu paylaşımına ilişkin "23 Ocak 2021 Gece 23.30 Esenyurt HDP binası. Demokrasinin istismarı her daim mümkündür. AİHM kararları, Venedik kriterleri vs. Batı istismara müsaade etmiyor, ancak bizden istiyor. Dünyanın hiçbir demokratik ülkesinde buna müsaade edilmez" dedi. 
Soylu’nun açıklamasından sonra Cumhurbaşkanımızın İletişim Başkanı Fahrettin Altun da bir paylaşım da bulundu: “Diyarbakır Anneleri'nin HDP binalarının önünde neden beklediğini hâlâ anlamayan kaldı mı? Bir kere daha görüyoruz ki HDP demek, PKK demektir! HDP ile ittifak kuranlar bu görüntüler karşısında ne diyecek? Maalesef yine susacak, cürümlerine devam edecekler!"
Esenyurt’taki görüntüler HDP’nin PKK’nın siyasi uzantısı olduğunun net kanıtı. Öcalan posterleri, teröristlerin resimleri her yeri kaplamış. Sanki parti binası değil de terör örgütü yerleşkesi gibi.
Şimdi bu görüntüleri alıp Batılı bir ülkenin liderine, siyasilerine göstersek ne der acaba? Kendileri ülkelerinde buna müsaade eder mi? Mesela El-Kaide’nin, DEAŞ’ın propagandasını yapan resim ve posterlerle dolu bir ev bulsalar ne yaparlar? İfade özgürlüğü bağlamında mı değerlendirirler yoksa terörden herkesi toplarlar mı? Biri bana söylesin!.. 
Venedik Kriterleri çok açık. "Terörle bağlantısı varsa gereken yapılır" diyor. Bu kadar basit...
Bakalım HDP yönetimi bu görüntüleri kınayabilecek mi?  Mesela CHP ne diyecek? Sert bir şekilde HDP’ye itiraz edecek mi? Hep birlikte göreceğiz.
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
617281 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/617281.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT