BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

İktidar olan sensin ama farkında değilsin!

Murat Boz isminde bir şarkıcı var. Eskiden bizim tarafın medyasından ayrılmazdı. Her gün bir yerdeydi. Acun’un programlarından birinde de jüriydi.
2017 yılında sistem değişikliğine giderken Arda Turan, Rıdvan Dilmen ve Murat Boz“Ben bu sistem değişikliğine evet diyorum” diyerek birbirlerine pas atıyorlardı.
Murat Boz Zonguldak Ereğlili. Ben ailesi dâhil kendisinin CHP’li olduğunu biliyordum. O zaman aklım karışmıştı. "Bu adam nasıl olurda sistem değişikliğine evet der" diye düşünüp duruyordum. Çok üzerinde durmadım...
Bu olayın üzerinden 2 sene bile geçmemişti ki, 2019 yerel seçimleri geldi çattı. Aa, bir de ne göreyim, Murat Boz CHP adayı Ekrem İmamoğlu’na 100 bin lira para bağışında bulunmuştu. Bir kişi yasa gereği en fazla 54 bin lira bağışlayabiliyordu. Geri kalan meblağı da annesi adına bağışlamıştı Murat Boz.
İki sene önce Erdoğan’a destek veren Boz nasıl olur da çark etmişti? Aslında etmemişti. Çıkarı gereği Erdoğan’a yanaşmıştı!.. AK Parti azıcık sendeleyip rüzgârın tersten estiğini görünce aslına dönmüştü.
Hatta ne kadar tiyatrocu, oyuncu, şarkıcı varsa hepsi 2019’da İmamoğlu’na destek vermişti. Açık açık hem de. Hiç gizlemeden. Çoğunun samimi düşüncesi buydu. Çok azı numaradan AK Partiliydi. Onlar da Erdoğan gidici diye düşünüp aslına rücu etmişti...
Sanat camiası bildiğiniz faşist ortamın olduğu bir yerdir. Eğer sol dışında başka bir görüşü desteklerseniz sizi dışlarlar. Dışlamakla da kalmazlar eserlerinizi görmezler. Bunun son örneği çarkçıbaşı Erkan Oğur’dur. İbrahim Kalın’la bir türküde buluşmak için hata diyebilmiştir. Ama bizim mahalleden bazıları da bunu unutur Oğur’a iş verir. Demedi dersiniz.
Ne yazık ki bizim mahalle bu konularda akıllanmıyor. Hâlâ eziklik, hâlâ kompleks, hâlâ beni sevsinler hastalığı. Onlar seni hiçbir zaman sevmeyecek! İstediğin kadar alttan al gene sevmeyecek. Yıllardır hep böyle davranmadılar mı?
Karşı tarafa anladığı dilden davranan Başkan Erdoğan oldu. 20 yıldır iktidar. Halk bu oyuncu-şarkıcı takımını dinler ve izler ama onlara göre oyunu vermez. Aynen Hollywood’un çoğunlukla Demokrat olup halkın seçimlerin çoğunda Cumhuriyetçilere oy vermesi gibi. Erdoğan karşı tarafa yaranmaya çalışıyor mu? Hiç böyle bir şey gördünüz mü?
Bizim mahallenin anlamadığı şu: Sen iktidarsın ama farkında değilsin. Güç senin elinde. Halk senden yana. Bunu idrak etsen sorun kalmayacak.
Ha, 20 senede kültür sanat alanında AK Parti eksik kaldı ayrı. İlerleme sağlayamadı. Bu da ayrı bir tartışma konusu.
Sanmıyorum ama mesela 2023’te Erdoğan kaybetsin siz o zaman görün. TRT dâhil birçok kanalda program yapan bazıları nasıl çark edecek ya da üç maymunu oynayacak. Buna bazı gazeteciler dâhil. Gezi’de gördük. 17-25 Aralık’ta gördük. 2007 e-Muhtıra'da gördük... İnşallah bir daha görmeyiz diyeceğim ama emin değilim.
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
618541 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/618541.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT