BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Biden göreve geldikten sonra CNN ve MSNBC reytingleri yarı yarıya düştü

WikiLeaks belgelerinin ilk bölümünü İngiliz Guardian gazetesinde yayınlayan ünlü gazeteci Glenn Greenwald 17 Nisan’da bir tweet attı. Fox News’de bir haberi paylaşan Greenwald, CNN’in Biden göreve geldikten sonra izleyicilerinin yarısını kaybettiğini söylüyordu.
Haberi Fox News için yazan Brian Flood’ın Amerikan televizyonlarında verdiği reytingler hayli ilginç. Biden’in yemin töreninden başlayarak CNN çeşitli kategorilerde izleyici kaybetmiş. Ortalama 2,2 milyon izleyicisi olan liberal kanal 2021’in Ocak ayından itibaren yüzde 54’lük düşüşle 1 milyona kadar gerilemiş. En önemli düşüşü ise 25-54 yaş aralığında yaşamış. Bu yaş grubundan 617 bin kişi CNN’i izlerken, rakam 244 bine düşmüş.
Anderson Cooper, Chris Cuamo ve Don Lemon reytinglerde başaşağı gitmişler. Mesela akşam primetime saatleri olan 20.00 ila 23.00 arası 3,1 milyon izleyiciden 1,4 milyona düşmüş.
Aynı çöküşü bir diğer liberal kanal olan MSNBC de yaşamış. Onun toplam Reyting kaybı yüzde 34. Fox News ise iki kanalın toplamı kadar reyting alıyor.
New York Times’da “Sway” isminde podcast’lar yapan Kara Swisher, Don Lemon’a reyting kaybını sordu. Lemon, “Reytinglerin düşmesinden endişe etmiyorum. Neticede Trump gitti. Yüksek reyting almaktansa Trump’ın gitmesini tercih ederim” demiş. İlginç bir bakış açısı.
Bu arada CNN ve MSNBC’yi ortalama 2 milyon izleyici takip ediyorsa bizdeki kanalları kaç kişi izliyordur acaba? Keşke gerçek verileri öğrenebilsek...
 
Cem Küçük'ün diğer yazısı

Bir Fransız solcularına bak bir de bizimkilere
 
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
618759 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/618759.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT