BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Cumhuriyet gazetesi FETÖ’yle iş birliği yaptıklarını kabul etti

17-25 Aralık darbe girişiminde Cumhuriyet gazetesinde yönetimi FETÖ ele geçirmişti. FETÖ’cü savcı ve hâkimler aklanıyor ve hain Can Dündar eliyle Türkiye DEAŞ’a yardım etti yalanı ortaya atılıyordu.
Bizler aylar ve yıllarca bunu söyledik. Nitekim Cumhuriyet gazetesi de bunu kabul etti. Gazete geçen hafta aynen şunu dedi:
“ ... Can Dündar’ın başında bulunduğu İkinci Cumhuriyetçi bir ekibin Cumhuriyet gazetesini yönettiği döneme denk gelmektedir. Oysa, bugün Cumhuriyet gazetesi, bu ekibin yayın çizgisi ve tutumlarına karşı Cumhuriyet okur ve emekçileri ile birlikte dört yıl yürüttüğü hukuksal mücadele ve Yargıtay’ın da onadığı bir mahkeme kararı sonucu yönetime gelen Cumhuriyetçi kadro tarafından yayımlanmaktadır.
Cumhuriyet gazetesi, 2018 Eylül ayı başında, Atatürk’ün adını verdiği ve Yunus Nadi’nin kurduğu Cumhuriyetçi çizgisine oturduğunu kamuoyuna duyurmuştur.
Bu çizginin herhangi bir suç ya da terör örgütü ile ilişkilendirilmesi bir kasıtlı çarpıtmadan öteye gidemez.”
Evet bir dönem Cumhuriyet gazetesi FETÖ yayın organıydı. Kendileri de kabul etmiş oldular. Böyle olun, canımızı yiyin. Biz zaten haklıydık ama sizlerin sözleriyle doğru söylediğimiz ortaya çıkmış oldu.
 
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
619065 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/619065.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT