BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

7 Şubat MİT Kumpasının gerekçeli kararı

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yıkmak için her şeyi yapan FETÖ’cülerin kurdukları kumpaslar bir bir ortaya çıkıyor. Gerçek yüzlerini herkes gördü. 
İki gün önce mahkeme gerekçeli kararı açıkladı. Sabah gazetesinden Mustafa Sait Özkan’ın haberine bir bakalım. Özkan güzel bir derleme yapmış. 
Fetullahçı Terör Örgütü’nün; hem 7 Şubat’ta hem de 15 Temmuz sürecinde  MİT Başkanı Hakan Fidan’a yönelik zehirleme ve suikast gibi eylemler planladığı ortaya çıktı. Bu planlar yaptıkları internet tabanlı kripto yazışmalarla deşifre oldu. Uygun zemin bulamayan örgüt taktik değiştirerek şeytani bir plan hazırladı. MİT’teki örgüt mensupları tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde sahte filigranlı, kurgu MİT raporu hazırlatarak dezenformasyon amacıyla sızdırılması planladı. Örgüt bu yolla MİT Başkanlık makamında değişikliğe gidilmesini amaçladı. Ama çok şükür başarılı olamadılar. 
FETÖ'nün MİT mahrem imamı S.Z., Adil Öksüz'e “Timsah” kod adıyla “ajan belgesi” hazırladığını söylediği kamuoyuna gelmişti. S.Z ifadesinde şunları söylemişti: “Adil Öksüz'ün MİT'e çalıştığı yönünde algı yapılması talimatı aldım. Öksüz'ü MİT elemanı olarak gösteren sahte angaje formunu ben hazırladım. Bu form örgüt tarafından kullanılan hesaplardan paylaşıldı.”
Mahkemenin gerekçeli kararında bir diğer durum da şu: MİT tırlarının durdurulması esnasında, MİT yerleşkesinde görevli MİT mensubu aracılığıyla yerleşkeye giriş çıkış yapan ağır vasıtaların bilgileri dönemin MİT mahrem imamına verildi.
2013'te ODTÜ Vişnelik Tesisleri girişindeki rezidansta bir ofis kiralandı. Bu ofiste devlet kurumlarının imkânları kullanılarak gizli "dinleme", "güvenlik tahkikat soruşturması" gibi faaliyetler yürütüldü. Ofiste kullanılan elektronik sistemler üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü'nün İstihbarat birimlerine sızılarak alınan istihbari bilgiler Vişnelik'teki kozmik ofiste depolandı. Bu kozmik ofisin sorumlusu ise dönemin MİT mahrem Ankara Bölge Temsilcisi Yasin Ugan'dı.
Kararda, MİT Başkanı ve kurumda çalışan bazı personelin tutuklanmasına yönelik girişim olan 7 Şubat Krizi olarak bilinen hadisenin de dönemin MİT imamının, MİT'in başına FETÖ mensubu bir şahsın atanması arayışları çerçevesinde düzenlenen bir operasyon olduğuna vurgu yapıldı.
Örgüt, MİT'in imajını zedelemek ve ülkemizdeki eylemlerini kolaylaştırmak amacıyla bir dizi faaliyette bulundu. Emre Uslu, Mehmet Baransu başta olmak üzere FETÖ üyesi medya mensupları, algı operasyonlarıyla hükûmetin icraatlarını, MİT'in çalışma prensiplerini, istihbarat elemanları ile personelini deşifre etti. Çeşitli gelişmeleri MİT ile bağlantılı olarak göstermeye çalıştı. MİT'in temin ettiği çeşitli bilgileri, halkı fişlemeye yönelik kullandığı yönünde haberlere imza atıldı.
FETÖ  "Türkiye'nin terör örgütleriyle ilişkili olduğu" yönündeki kara propaganda faaliyetlerini yurt dışındaki sosyal medya başta olmak üzere çeşitli platformlarda, PKK-KCK dışındaki farklı terör örgütleri üzerinden sürdürmeye devam ediyor. Kararda, "Kara propagandanın örgüt fark etmeksizin sürdürmesi, delillere dayanmaksızın her argümanı 'Türkiye'ye zarar verme' hedefiyle gündeme taşıdığını göstermektedir" denildi. 
FETÖ’cüler yurt dışında sosyal medya; ama daha çok YouTube üzerinden kara propagandaya kaldıkları yerden devam ediyorlar. Türkiye, DEAŞ,
El-Nusra’ya yardım ediyor algısını sürdürüyorlar. 
Ama keklik kuşu gibi ortada oldukları için niyetlerinin ne olduğu bariz belli. Hiçbir amaçlarına ulaşamayacaklar. Türk Devleti FETÖ’yü yendi. Yurt dışındaki FETÖ’cüler sadece çırpınıyorlar.
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
619400 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/619400.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT