BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Ellen Degeneres ve Conan O’Brien şov programlarını bitirirken...

2003’ün Eylül ayından beri Ellen Degeneres Shov, Amerikan eğlence dünyasına damga vurmuştu. Önemli konukları ağırlayan Ellen 2022 yazında programını bitireceğini duyurdu. 
Şov dünyasında her şey güllük gülistanlık görünür ama gerçek öyle değil. Ellen’in programında perde arkasında kötü şeyler yaşandığı ve bazı siyahi çalışanlara amiyane tabirle zulmedildiği ortaya çıktı. Sadece siyahi değil çalışma şartlarının da berbat olduğu çalışanların ifadeleriyle ortaya çıktı. 
Ellen da, “Bir inceleme yaptırdık ve burada hiç olmaması gereken şeylerin olduğunu öğrendim” dedi. 
Sonra bir anda "2022’de program bitecek" dedi. "Gerekçe çalışma şartlarının kötülüğü değil, öyle olsa hiç başlamazdım" dedi ama ikna edici olmadı. ABD'de kamuoyu güçlüdür. Neticede Ellen’a da pes ettirdiler!.. 
Şov programını bitiren bir diğer isim de Conan O’Brien. 1993’ten beri şov programı yapan O’Brien geçen haftaki programlarıyla final yaptı. Benim favorim hep Jay Leno’ydu ama 2014 Şubat’ta emekli oldu ve yerini Jimmy Fallon’a bıraktı. 
Andy ile iş işler çıkartan ConanSimspsonlar dizisinin yazar kadrosundaydı. 28 senedir şovu yapıyordu. Ancak son yıllarda reytingleri iyi değildi. Rakiplerine göre bayağı gerilemişti. Peki ne yapacak Conan? 
HBO’da program. Kendisi şöyle dedi: “HBO Max’te programı yapma fikri bir süredir aklımdaydı. Sanırım bu programın dördüncü versiyonu olacak.”  WarnerMedia, “O’Brien’ın HBO Max’taki programı geleneksel sohbet programlarından farklı olacak” şeklinde bir açıklamada bulundu. 
Bakalım HBO’da başarılı olacak mı? Göreceğiz...
Bu arada ABD’de en başarılı ve izlenen gece şov programı Stephen Cplbert’ün. Sonra sırasıyla Jimmy Kimmel, Jimmy Fallon, Seth Meyers ve James Corden geliyor. Conan reytingde bu sıralamaya giremedi bile...
 
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
619550 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/619550.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT