BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Müyesser Yıldız artık YAŞ kararlarını yazamıyor

Müyesser Yıldız’a geçen sene bir binbaşının bilgi aktardığı ve mahrem kalması gereken bilgileri elde ettiğini biliyoruz. İddianame ve resmî tapeleri okuyanlar hainliğin boyutunu görebilir. 
Nitekim Müyesser Yıldız tutuklandı ve içeride 6 ay kadar yattı. O zamanlar OdaTV Ankara Haber Müdürü olan Müyesser Yıldız yasak belgeleri açıklamaktan 2 yıl 6 ay; Tele 1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel de 1 yıl 15 gün hapis cezası aldı. 
Bundan önce her YAŞ toplantısı öncesi yazılar yazan Müyesser Yıldız bu sene bir şey yazamadı. Mesela 2019 Ağustosu’nda ne yazmış, Cumhuriyet’ten okuyalım:
“OdaTV yazarı Müyesser Yıldız, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Yüksek Askerî Şûrası'na ilişkin bir yazı kaleme aldı. Yıldız, emekli edilen 85-88 devresinin Cemaat'in en az sızdığı dönem olarak bilindiğine dikkat çekti.”
Bu sene böyle yazı göremedik Müyesser Hanım’dan? Niye acaba? Bilgi kaynakları eksildi herhâlde? Ya da devlet aradaki sızıntıyı buldu, kim bilir?
Bunlar böyledir. Atarlar tutarlar, içeri girdi mi hepsi kuzu olur... Ne oldu Müyesser Hanım, her sene YAŞ kararları öncesi sonrası her şeyi yazardınız Karanlık Oda’da? Bu sene çıtınız çıkmadı!..
 
Cem Küçük'ün diğer yazısı
Türkiye afetlerle baş etmede başarılı
 
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
620056 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/620056.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT