BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Mirgün Cabas, sana demiştim!

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz 6 sene önce 2015’te Çağlayan Adliyesi’nde DHKP-C’li teröristler tarafından şehit edilmişti. 

DHKP-C sempatizanı Mirgün Cabas o zamanlar Aydın Doğan’ın CNN Türk kanalında program yapıyordu. Savcımızın şehit edilmesinde alenen teröristlere sahip çıkmış ve şöyle tweet atmıştı:

“Bu eylem nasıl biterse bitsin çıkarılacak tek ders var: Çocukları vurmayın, annelerini yuhalatmayın!..”

Normal bir ülkede böyle tweet atan biri medeni ölü olurdu. Nitekim bizlerin gayretleriyle Mirgün Cabas tarihin çöplüğüne gitti. Ama yargıda hesabı sorulmamıştı. Aleni terör propagandası yapan birinin yaptığı yanına kâr kalmıştı. Ama kalmayacağını söylemiştim. 

Nitekim iki gün önce güzel haber geldi. Mirgün Cabas hakkında skandal ötesi paylaşım için savcılık 2 yıl hapis cezası istedi. Attığı tweetle delikanlılık yapan ama savcı karşısına çıkınca dut yemiş bülbüle dönem Cabas şöyle savunmuş kendini: Olayın dehşetini anlatmak gayesiyle bu mesajı çok fazla düşünüp irdelemeden paylaştığını, aslında yaptığı paylaşımla amacının eylemi kınamak olduğunu, eylemin kimler tarafından gerçekleştirildiğini bilmediğini daha sonra da özür dilediğini anlatmış. Yersen tabii... 

Cabas’ın yanına kalmadı. Merak etmesin bu cezanın yatarı yok. Ama tarihe terör örgütüne destek veren şahıs olarak geçti bile. 

Bu vesileyle şehit savcımız Mehmet Selim Kiraz’ı rahmetle anıyor, terör sevicilerini şiddetle kınıyorum.

CEM KÜÇÜK'ÜN DİĞER YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ
TÜRKİYE SURİYE'DEKİ YPG'YE OPERASYON İÇİN G-20 SONRASINI BEKLEYECEK

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
621056 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/621056.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT