BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

CHP, 17/25 Aralık’taki FETÖ argümanlarının aynısını kullanıyor

Kemal Kılıçdaroğlu’nun her sözü bir skandal. Geçen gün bürokrasiyi ağır tehdit ettiği sözler yenilir yutulur cinsten değil:
 
“Saray'ın baskısına boyun eğerek kanun dışına çıkmış o devlet memurlarına buradan seslenmek istiyorum. Kamil akla gelmeniz için Kılıçdaroğlu abinizin, amcanızın bu size son çağrısıdır. 18 Ekim Pazartesi itibarıyla bu düzenin illegal isteklerine verdiğiniz tüm desteğin sorumluluğu size de ait olmaya başlayacaktır. ‘Emir almıştım' diyerek bu kirli işlerden sıyrılamazsınız. Size kanun dışı her ne yaptırılıyorsa, pazartesi itibarıyla durun. Bu illegal, paralel sistemlerden elinizi, eteğinizi çekin.” 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan da dün Afrika’ya giderken çok sert yüklendi Kemal Bey'e: “Şimdi bir de tarih veriyor. Pazartesiden sonra memurların vay hâline diyor, haydi bakalım ne yapacağını göreceğiz. Bay Kemal bu alan boş değil.” 
 
Kemal Bey ne yazık ki gene FETÖ argümanlarını kullanıyor. Bürokrasi seçilmiş meşru hükûmetin emrindedir. Seçilmişlerin dediğiyle ülke yönetilir. Askerî vesayet değil burası. Asker de darbe emri alır da uygularsa o asker suçludur. Bu başka bir konu. Ama siyaset böyle değil. 
Aslında Kemal Bey bu sözleriyle AK Parti seçmenini korkutuyor. Yani bu partiye oy verirseniz sonunuz belli demek istiyor.
 
Zaten bugünlerde muhaliflerin en büyük korkutma aracı “ileride yargılanacaksınız” sözü. Bu sözü söyleyenlerin de çoğu FETÖ ya da PKK’dan yargılanmış adamlar. Ya da bizzat FETÖ’cüler. Buradan tekrar ilan edeyim: Hiçbir FETÖ’cü ya da PKK’lı bu topraklarda huzur göremez. Demokratik ve hukuki yollarla hesap verdiler, vermeyenler de verecek. 
 
Muhalefet sadece FETÖ taktiklerini kullanıyor. Çünkü ellerinde argüman yok. "Beş müteahhit çetedir" diyorlar. TÜRGEV ve TÜGVA’ya saldırıyorlar. Büyük hizmetleri yapanlara saldırıyorlar. 
 
Bu saldırıların aynısını 17/25 Aralık’ta FETÖ’cüler yaptı. Ellerine ne geçti? Hiçbir şey. 
 
Bürokrasiyi tehdit eden Kemal Bey 15 Temmuz gecesi tankların arasından nasıl geldi geçti acaba? AK Partili yetkililerin dediği gibi darbeci askerlere neden kafa tutmadı? O tankların arasından nasıl geldi geçti? O bürokrasiye neden sert çıkmadı? 
 
İnsan bunları sormadan edemiyor. Daha çok fazla sorulabilir... Ayrıca Kemal Bey AK Parti medyasının boğazına ip geçirmekle de tehdit etmişti. 
 
YouTube’daki FETÖ’cülerin ileri sürdüğü her argümanı ben birkaç ay sonra Kemal Bey'den duyuyorum. "Siyasilere suikast"ı önce FETÖ’cüler dedi. Sonra Kemal Bey dillendirdi. "Kontrollü darbe" de öyle. 
 
"Bundan sonra seçim yaptırmayacaklar ve seçim sonuçlarını tanımayacaklar" lafı var. Kemal Bey şimdilik bunu söylemedi. Bu sözler de söylendi mi, işlem tamamdır.
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
621088 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/621088.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT