BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Lütfü Türkkan’ın dolandırıcılık dosyası

İyi Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, sicili kabarık biri. İhlas Haber Ajansı Muhabiri Mustafa Uslu’yu geçen haziran ayında adamlarına dövdürtmüştü. Rezil bir kişilik olan Lütfü Türkkan’ın ablasının oğlu hâlen tutuklu. Bizzat Lütfü Türkkan’ın emriyle bir muhabir kanlar içinde kalana kadar dövüldü. Basın özgürlüğü diyenler oralı olmadı.

Geçen hafta rezil Lütfü Türkkan bir şehit yakınının bacısına ana avrat sövdü. Bizim gelenek ve göreneğimizde, hele hele şehit yakınına küfretmek yoktur. Lütfü Türkkan rezil ve utanmaz bir adamdır...

Gelelim rezil Lütfü’nün dolandırıcılık dosyasına. İş insanı Korkmaz Yiğit (evet, doğru tahmin ettiniz. 1990’lardaki Korkmaz Yiğit) önce 30 yıllık avukatı Harun Tavşancıl’dan şikâyetçi oluyor. “Beni 45 milyon 966 bin dolar çarptı” diyen Yiğit, avukatını azlediyor.

Ama burada ilginç bir durum var. Bu 45 milyon doların 4,5 milyon dolarının çarpılmasında rezil Lütfü Türkkan’ın da rolü var. Nasıl mı? Anlatalım...

Korkmaz Yiğit rezil Lütfü Türkkan’ı eski eşi Azbiye Hanım vasıtasıyla tanıdığını ve yaptığı bir inşaatın cam işlerini Türkkan’a verdiğini söylüyor. Rezil Lütfü Türkkan Cerrahpaşa’da “Camcı Lütfü” diye bilinirmiş.

Sonra rezil Lütfü Türkkan bir gün Korkmaz Yiğit’in yanına geliyor ve Etiler-Ulus civarında bir arazisi olduğunu ve bunu Korkmaz Yiğit’e satmak istediğini söylüyor. Yiğit araziyi araştırıyor ve rezil Lütfü Türkkan’la 4,5 milyon dolara anlaşıyor.

Tapunun alınacağı gün rezil Lütfü Türkkan’ın dolandırıcılık refleksi devreye giriyor. O gün tapunun yüzde 11’inin tapusunu verebileceğini, kalan mülkiyetin yüzde 89’unun o an için İBB’de olduğunu fakat satın alıp devretme konusunda her şeyi ayarladığını söylüyor. İşlemler bitince hemen tapuyu devredeceğini beyan ediyor. Korkmaz Yiğit tamam diyor.

Tabii rezil Lütfü Türkkan 4,5 milyon doları alıyor betmatik ama yüzde 89’luk tapu kısmını vermiyor. Korkmaz Yiğit, avukatı Harun Tavşancıl’ı arıyor ve tapunun ne olduğunu soruyor. “Parayı ödedim ama tapuyu alamadım” diyor avukatı. Yiğit, “Madem tapuyu vermedi, parayı neden verdin” diye soruyor. Avukat Tavşancıl da, “Lütfü Türkkan beni tehdit etti. Ben de korktum ve verdim” diye cevaplıyor.

Bunun üzerine Korkmaz Yiğit hem avukatı Harun Tavşancıl hem de rezil Lütfü Türkkan hakkında zimmet, dolandırılık ve görevi kötüye kullanmadan dava açıyor. Yiğit’in aldığı tapunun yüzde 11’lik kısmı 750 bin dolar ediyor. Geriye kalan yüzde 89’luk kısım 3 milyon 750 bin dolar ediyor.

Korkmaz Yiğit defalarca 3 milyon 750 bin dolarını istiyor. Rezil Lütfü Türkkan parayı ödemiyor ve her yerden Korkmaz Yiğit’i engelliyor. “Üzerine soğuk su iç” diye dalga geçiyor. Yiğit’i vekillik gücüyle tehdit ediyor.

Hatta bir keresinde aynen şehit yakınımıza ettiği gibi Korkmaz Yiğit’e, (buraya yazamayacağım) galiz bir küfür savuruyor.

Korkmaz Yiğit dava açıyor. Meclis’e yazı yazıyor. Sayın Meral Akşener’e e-Posta gönderiyor. Ne var ki sonuç alınamıyor.

İşte rezil Lütfü Türkkan böyle bir adam. Bakalım İyi Parti nasıl bir karar alacak, göreceğiz.

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
621393 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/621393.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT