BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

"NATO müdahale etsin" diyenlerle helalleşmek!..

Kemal Kılıçdaroğlu helalleşme çağrısı yapıyor. Bunun gerekçesini de ortaya koyuyor. Kemal Bey aday olacağı için muhafazakârlardan oy almak istiyor. Türkiye’nin aşağı yukarı yüzde 65’ini oluşturan muhafazakârlardan oy alamazsan iktidar olmak imkânsız...
2019’da büyükşehirlerde, özellikle İstanbul ve Ankara’da bunu test etti Kılıçdaroğlu. Bu durumu Türkiye sath-ı mailine yaymak istiyor. Birinci tekil şahıs konuşan Kemal Bey iktidara kendi gelmesi durumunda şöyle şöyle de yapacağım diyor. Peki Kemel Bey ne dedi, bakalım: 
“Bir de medyada bazılarının, 'Ne güzel, muhalefet zaten kazanıyor, ne gerek vardı tüm bunlara' demesine hüzünlendim. Çünkü bunlar, bu söylediklerimi strateji zannediyor. Ne stratejisi? Ben gelecekte, bu ülke çocuklarının, ardımdan bu ülkeyi barıştırdığımı söylemelerini istiyorum. Böyle anılmak istiyorum. Ne stratejisi? Evlatlarımız, diyorum. Hangi strateji çocuklarımızın geleceğinden daha önemli?..”
Yani CHP lideri ülkeyi barıştırmak için böyle davrandığını, ardından böyle anılmak istediğini söyledi. Rövanşist olmadığını açıklamış oldu. 28 Şubatçıların açtığı yaraları kapatıp helalleşeceğini ifade etti. Zaten CHP’nin en büyük sıkıntısı darbelerde üstlendiği roldü. Bu konuda sandıklarda ağır bedel ödedi. 
Varlık vergileri altında inim inim inleyen azınlıklar, 6-7 Eylül olaylarının mağdurları ile helalleşmeyi de ekledi. Tek parti döneminde CHP’nin kötü politikaları sonucu azınlıklar inim inim inledi... 
Bir de Kılıçdaroğlu’nun kendi ideolojisi doğrultusunda helallik istedikleri var. Onlar ayrı. Ama Kemal Bey helallik istiyorsa kendi partisinden bazı isimlere de gerekeni söylemeli. 
Mesela "başörtüsü şeriat isteyenlerin üniformasıdır" lafını edenleri partisinde tutacak mı? "Herkesi yargılayacağız ve TRT’de naklen vereceğiz" diyenler hâlâ milletvekili olabilecek mi? 
Dün CHP Parti Meclisi Üyesi Kadir Gökmen Öğüt, Halk TV’de, “NATO ve Avrupa'nın Türkiye'de demokrasi olsun diye bir derdi olduğuna inanmıyorum. Olsaydı 10 yıldır bazı müdahaleler yapardı” dedi. Bunu söyleyenler hâlâ CHP’de kalacak mı? Açık açık utanmadan "NATO Türkiye’ye müdahale etsin!" ne demek. İnsanda biraz utanma olur! Kemal Kılıçdaroğlu bu isimle ilgili gereğini yapacak mı, merak ediyoruz. 
NATO müdahale etsin ne demektir ya!.. “Türkiye’yi müstemleke ülke görüyorum” demektir. Bir CHP’li seçimle iktidara geleceğine inanmıyor ve NATO darbe yapsın diyor. CHP içinden biri çıkıp da kimse bunu eleştirmiyor. Olacak iş mi bu? 
Ermenistan’ın yanında duran ve sürekli Türkiye aleyhtarı açıklamalar yapan Ünal Çeviköz’e söyleyecek sözünüz var mı? Yani demem o ki, CHP lideri önce partisinden başlamalı. Türkiye’nin millî birliğine kasteden isimleri partisinden uzaklaştırmalı. 
Kemal Bey parti içindekilerle helalleşmeye başlarsa daha iyi olur. 
 
Cem Küçük'ün diğer yazısı
"Vatan hainliği nedir?" diyenlere... 

 
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
621512 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/621512.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT