BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Ağlama İsmail ağlama!

Az zekâlı İsmail Saymaz bana açtığı tazminat davasını kaybetti. Şimdi fazlasıyla geri ödeyecek. Bekliyoruz ödesin diye. 

Tabii iki gündür sesi soluğu kesilen ve şoka giren zavallı ByLock İsmail, Türkiye’deki adalet sisteminden şikâyetçi. Muhaliflerin çoğu gibi işine geldiği gibi görüyor. 

Kendisine yakın yayın organlarından birine konuşmuş. Neymiş efendim, Türkiye’de hukuk yokmuş. Ağlar İsmail, bakın ne demiş:

 “…hâlihazırda başta Cumhurbaşkanı olmak üzere AK Parti’li siyasetçiler ve onların gazetecilerinin Twitter’da kendilerine dönük en ufak eleştiriyi bile mahkemeye götürürken, bu ifadelerin eldeki ceza kararına rağmen Birinci İstinaf Mahkemesinin mahkûmiyetine rağmen ‘ifade hürriyeti’ diye değerlendirilmesi tam Türkiye’ye yakışır bir manzara. Türkiye’de bu işler böyle olur. Türkiye’de iktidar yanlısı insanlar adliyenin bir kapısından girip öbür kapısından çıkarlar. Dolayısıyla bu, herhangi bir şekilde yargıda kazanılmış başarı değil. Bu AKP’nin yargı üzerindeki ağırlığının, basıncının, tehdidinin bir sonucu.”

Türkiye’de hukukta sıkıntı var ama muhaliflerin dediği gibi değil. Muhalifler bütün davaları kazanırsa onlara göre hukuk iyi. On dava kazanır, bir tane kaybederlerse hukuk yok! 

ByLock İsmail, bana açtığı ceza davasını kazanmıştı. Hükmün açıklanması geri bırakılmıştı. Hâlbuki o da İstinaf veya Yargıtay’a gitse bozulacaktı ama alt mahkeme kararı kesinleştirdi. Türkiye’de hukuk yoksa o davayı nasıl kazandın az zekâlı İsmail? Normalde oradan da ceza çıkmaması lazımdı. 

Az zekâlı İsmail, İstinaf sonucunu beklemedi. Aslında hukuka inanıyor. Çünkü orada da davayı kazanacağına yüzde yüz emindi. Ama istediği gibi olmadı. 

İsmail’den daha az zekâlı olan birileri de İsmail’in dava kazandığını sanmış, ona destek oluyorlardı. Daha okuduklarını anlamayan tipler bunlar. 

Kıymetli okuyucularım ve izleyicilerim, bazı muhaliflerin ortalama zekâ seviyesini birkaç gündür gördünüz. Hiç endişe etmeyin, bunların bizle baş edecek kapasitesi yok. Biz bunları en zor zamanda zaten yendik. Bakın iki üç gündür cevap bile veremiyorlar. 

ByLock İsmail, ağlayıp durma. Kendi kitleni morfinlersin ama bizim cenaha sökmez bu. 

Paramı da yatır. Kış geldi çattı...

 

Cem Küçük'ün diğer yazısı
Halk TV, KRT… Metin Gürcan’ı parlatırken iyiydi

 

 

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
621720 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/621720.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT