BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Hâlâ "seçimler iptal edilecek" yalanları!..

FETÖ’nün Türkiye’deki gücü kırıldı. Muhakkak. Bu FETÖ bitti anlamına gelmiyor. Özellikle YouTube üzerinden ve diğer sosyal medya yayınları üzerinden saçma sapan algılarına devam ediyorlar.
Daha önce yazmıştım, özellikle seküler kesimden bazıları “Cumhurbaşkanı Erdoğan iktidarı vermez" türü yalanlara inanıyorlar. Ya da “Erdoğan kaybedeceği seçimi yapmaz” diye.
Vatandaşlarımız sosyal medyada FETÖ’cü hesaplara dikkat etsinler. Şimdi aynı yalanı başka türlü yayıyorlar.
Malum Yunanistan’la aramız limoni. Ekonomik olarak sırtını Almanya ve Fransa’ya; askerî olarak ABD’ye dayayan Yunanistan şımarıkça davranıyor. Türkiye de gereken itirazları yapıyor.
Bunu fırsat bilen bazı FETÖ’cü hesaplar hemen "Türkiye Yunanistan ile savaş çıkaracak" yalanını yayıyor. “2023’e giderken Erdoğan zaten kaybedecek, savaş çıkarıp bunun önüne geçecek” algısına oynuyorlar.
FETÖ’cüler kasıtlı olarak bunu yayıyor. Kimse böyle söylemlere itibar etmemeli. Herkes kim FETÖ’cü kim değil bilemez. Türkiye bir demokrasidir. Serbest ve adil seçimler yapılır. Kazanan 5 yıl boyunca ülkeyi idare eder. Başarısız olanı millet indirir.
Asparagas söylemlere en çok da muhalifler inanmamalı. Çünkü her muhalif 2023’teki seçimleri rahatlıkla kazanacağını düşünüyor ve söylüyor. Madem öyle sabırla seçimleri bekleyelim ve milletin kararına saygı duyalım.
Türkiye’de milletin kararı önünde kimse duramaz. Bugüne kadar da duramamıştır. 1950’den beri yapılan genel ve yerel seçim sonuçlarının hepsi ortadadır.
FETÖ’cülerin, iktidara kim gelirse gelsin bu ülkede şansı yok. Bunu biliyorlar. Yurt dışında sadece ülkemizi kötülemekle meşguller. Kaç yıldır uğraşıyorlar ama elde ettikleri bir şey yok.
Göreceksiniz, 2023’te seçimler yapılacak. Milletin seçtikleri ülkemizi yönetecek. Bu kadar basit...
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
“Erdoğan düzeltir” söylemi ve asgari ücret
 
Net asgari ücret 5.500 TL oldu. Maaşlar bir nebze olsun artacak. Yılbaşından bu yana yüzde 80 oldu zam. Tabii esas zam yılbaşında olacak. Memurların durumu daha iyi. Özellikle 3600 ek gösterge durumlarını iyileştirdi.
Ancak ekonomide henüz tam iyileşme oldu denemez. Sıkıntılar devam ediyor. Kiralar hâlâ sıkıntı. Bundan sonra fiyatlar artmazsa, sorunlar ağır ağır çözülür.
Bu arada özel sektör temmuzda çalışanlara ek zam vermeliler. Yani devletin yolundan gitmeli. "Özel sektör maaşları devlet memurlarına göre geriledi" diye de eleştiriler var. Bunun çaresi özel sektörün, patronların zam yapmaları.
Sıkıntıları söylemek kolay ama muhalefet hâlâ çare söylemiyor. Anadolu’da insanlar hâlâ "sorunları Erdoğan çözer" diyor. Muhalefetin ekonomiyi düzelteceğine inanan yok...
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
629241 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/629241.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT