ŞEHİT ABDULLAH KÖSE KİMDİR? Pençe kilit operasyonunda şehit olan Abdullah Köse nereli, kaç yaşında?

Şehit Abdullah Köse kimdir? Pençe Kilit operasyonu kapsamında yürütülen operasyonlarda bölücü terör örgütü unsurlarıyla yaşanan çatışma nihayetinde Piyade Üsteğmen Abdullah Köse'nin şehit oldu. Peki Pençe Kilit operasyonunda şehit olan Abdullah Köse kimdir, nereli ve kaç yaşında?

- Güncelleme Tarihi:
ŞEHİT ABDULLAH KÖSE KİMDİR? Pençe kilit operasyonunda şehit olan Abdullah Köse nereli, kaç yaşında?

Şehit Abdullah Köse kimdir? Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe - Kilit operasyonu noktasında bölücü terör örgütü üyeleriyle yaşanan çatışma çırasında Piyade Üsteğmen Abdullah Köse’nin şehit olduğunu duyurdu. Peki Pençe Kilit operasyonunda şehit olan Abdullah Köse kimdir, nereli ve kaç yaşında?

ŞEHİT ABDULLAH KÖSE KİMDİR? 

Pençe kilit operasyonu sırasında şehit olmuştur. Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, "Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 20 Kasım 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları ile sağlanan temas sonucunda, kahraman silah arkadaşımız Piyade Üsteğmen Abdullah Köse şehit olmuştur. İlk belirlemelere göre 5 terörist temasta etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" ifadelerini kullandı. 

ŞEHİT ABDULLAH KÖSE KİMDİR? Pençe kilit operasyonunda şehit olan Abdullah Köse nereli, kaç yaşında?

BAŞSAĞLIĞI MESAJLARI YAYIMLANDI

İsmet Büyükataman: Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit olan Piyade Üsteğmen Abdullah KÖSE'ye Allah’tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum.

Önder Aksakal: Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde terör örgütü mensupları ile girilen çatışmada Şehit olan kahraman Mehmetçiğimiz Piyade Üsteğmen Abdullah Köse'ye Allah'tan rahmet; ailesine sabır, metanet ve başsağlığı diliyorum.

Vahit Kirişçi: Pençe Kilit Harekâtı bölgesinde şehit düşen kahraman Mehmetçiğimiz Abdullah Köse'ye Allah’tan rahmet; Şehidimizin kıymetli ailesine, yakınlarına, silah arkadaşlarına ve Aziz Milletimize sabırlar diliyorum. Ruhu şâd, mekânı cennet olsun

Vahap Seçer: Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde şehit olan Piyade Üsteğmen Abdullah Köse’ye Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. 

Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...