Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

KYK BURS ÖDEME TARİHLERİ 2023: Burs kredi ödeme tarihleri belli oldu mu? İşte TC kimlik no ile GSB KYK başvuru sorgulama 

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
KYK BURS ÖDEME TARİHLERİ 2023: Burs kredi ödeme tarihleri belli oldu mu? İşte TC kimlik no ile GSB KYK başvuru sorgulama 
KYK, Burs, Kredi, Haber

Eğitim Haberleri  / Türkiye Gazetesi

KYK burs ödeme tarihleri 2023 burs kredi almaya hak kazanan öğrencilerin yakından merak ettiği bir konu. Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) geçtiğimiz günlerde Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve kredi sonuçlarını açıklamıştı. Sonuçların ardından kimin burs ve kredi alacağı öğrenilmişti. Ancak bu açıklamanın ardından 2 hafta geçerken hala öğrencilerin hesaplara burs kredi ödemeleri yapılmadı. Peki 2023 2024 KYK burs kredi ödeme tarihleri belli oldu mı, KYK burs ödemeleri ne zaman yapılacak? İşte, KYK bursu T.C kimlik no ile ödeme tarihleri.

KYK burs ödeme tarihleri 2023 2024 sonuçların açıklanmasının ardından gündemdeki yerini koruyor. 2023-2024 yılı KYK bursu ödeme tarihlerine yönelik heyecanlı bekleyiş sürüyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından belirlenen takvime göre, taahhütnamelerini onaylayan öğrenciler şimdi KYK burs ve kredilerinin yatacağı tarihi merakla bekliyorlar. GSB'nin belirlediği takvime göre, öğrenciler T.C. kimlik numaralarının son rakamına bağlı olarak her ayın 6 ila 10'uncu günleri arasında KYK burs ve kredilerini almaktadırlar. Ancak, 3 aylık toplu burs ödeme tarihleri henüz netleşmemiş durumda. Ancak, bu ödemelerin Aralık ayında başlaması beklenmektedir. KYK 3 aylık toplu ödeme ne zaman yapılacak sorusu, öğrenciler arasında merak konusu haline gelmiş durumda. Detayları öğrenmek için ise resmi duyuruların beklenmesi gerekiyor. KYK'nın bu konudaki resmi açıklamalarını takip etmek, öğrencilere en güncel bilgileri sağlayacaktır.

KYK BURS ÖDEME TARİHLERİ 2023

KYK her yıl binlerce öğrenciye burs ve kredi imkanı sağlıyor. KYK tarafından yükseköğrenim gören öğrencilere normal öğrenim süresi kadar burs/kredi ödemesi yapıyor.

Bakanlığın resmi internet sitesi içerisinde yer alan bilgilere göre burs-kredi başvurusu yaparak taahhütnamesini onaylayan yükseköğrenim öğrencilerinin burs-kredilerini alacaklar.

Hali hazırda Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan 3 aylık toplu ödeme yapılacağına ilişkin resmi bir açıklama bulunmuyor. Konuyla ilgili açıklama geldiği zaman bu haberimizde paylaşacağız.

KYK BURS ÖDEME TARİHLERİ 2023: Burs kredi ödeme tarihleri belli oldu mu? İşte TC kimlik no ile GSB KYK başvuru sorgulama 

KYK BURS KREDİ ÖDEMELERİ NEYE GÖRE BELİRLENİYOR?

İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibarıyla (ekim) normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6 ve 10'uncu günleri arasında ödeme yapılmaktadır.

2024 KYK BURSU NE KADAR OLDU?

2024 yılı kredi ve burs rakamları lisans öğrencileri için 2 bin, yüksek lisans için 4 bin, doktora öğrencileri için 6 bin liraya çıkardıklarını açıkladı.

Düzenleyen:  - Eğitim
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...