Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

KYK BURSU HANGİ HESABA YATAR? Bursum hangi hesaba ve karta yatacak?

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
KYK BURSU HANGİ HESABA YATAR? Bursum hangi hesaba ve karta yatacak?
KYK, Burs, Kredi, Haber

Eğitim Haberleri  / Türkiye Gazetesi

KYK bursu hangi hesaba yatar? Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve kredi ödemeleri 29 Aralık 2023 perşembe günü itibariyle başlıyor. On binlerce öğrenci ilk kez alacağı burs ve kredinin heyecanını yaşarken paranın hangi hesaba yatacağı da merak konusu oldu. Peki 2023 2024 KYK burs parası hangi bankaya yatıyor, KYK bursu hangi kartlara yatar? İşte tüm detaylar.

KYK bursu hangi hesaba yatar? Maddi durumu yetersiz öğrencilerin alacağı burs ve başvuru sonucunda alınacak kredilerin ödemeleri 29 Aralık 2023 perşembe günü hesaplara yatıyor. Eğitim öğretim dönemini alacakları kredi ve burslarla rahatça geçirmeyi amaçlayan öğrencilerin heyecan kat sayısı artıyor. Peki 2023 2024 KYK bursu hangi banka hesabına yatıyor, hangi karta yatacak? İşte KYK burs kredi ödemelerinin hangi hesaba yatacağı konusunda merak edilen tüm detaylar. 

KYK BURSU HANGİ HESABA YATAR?

Öğrenim kredisi olarak biline KYK bursu Ziraat Bankası hesaplarına yatırılıyor. Öğrenci bunun için ilk olarak Ziraat Bankası’na giderek bir hesap açtırması gerekiyor. Hesap açtırma işlemi sonrasında almaya hak kazandığınız burs bedeli hesabınıza yatırılıyor.

KYK burs bedelini alabilmek için elinizde bir adet Ziraat Bankası banka kartı olması gerekiyor. Bunun için size hesap işletim ücreti ya da hesap kullanım bedeli gibi çeşitli kesintilerin olmadığı bir banka hesap kartı tanımlanıyor. Bu banka kartı ile şubeye gitmeye gerek kalmadan dilediğiniz bankamatiklerden burs bedelinizi tahsil edebiliyorsunuz.

KYK BURSU HANGİ HESABA YATAR? Bursum hangi hesaba ve karta yatacak?

ÖĞRENCİ BURS PARASI HANGİ KARTA YATACAK?

KYK Ziraat Bankası olarak bilinen Genç Bankkart'a yatacak. KYK bursunu tahsil ettiğiniz banka kartınız çalınma/kaybolma gibi nedenlerden dolayı yok olduysa hemen bankanın “0850 220 00 00” telefon numarasını arayarak müşteri hizmetlerine bilgi vermeli ve banka kartınızı iptal ettirmelisiniz. Verilen talep doğrultusunda ise size yeniden kart başvurusu yaptırılır ve yeni kartınız belirli bir süre sonra belirttiğiniz adrese getirilir veya siz gidip şubeden alabilirsiniz.

Düzenleyen:  - Eğitim
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...