2000 sonrası kademeli emeklilik gelecek mi? Bakan Işıkhan cevapladı

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
2000 sonrası kademeli emeklilik gelecek mi? Bakan Işıkhan cevapladı

Ekonomi Haberleri  / Türkiye Gazetesi

2000 sonrası kademeli emeklilik gelecek mi? Bakan Işıkhan cevapladı | Milyonlarca EYT'linin emekli olmasının ardından, 2000-2008 arası SGK girişi olanlara kademeli emeklilik gelip gelmeyeceği merak konusu olmayı sürdürüyor. Peki, 2000 sonrası kademeli emeklilik gelecek mi gelmeyecek mi? Konuya ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’dan cevap geldi.

2000 sonrası kademeli emeklilik gelecek mi? 2000-2008 arası SGK girişi olanlara kademeli emeklilik gelip gelmeyeceği merak konusu olmayı sürdürüyor. Peki, 2000 sonrası kademeli emeklilik gelecek mi gelmeyecek mi? Detaylar haberimizde…

2000 SONRASI KADEMELİ EMEKLİLİK GELECEK Mİ?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, milyonlarca çalışanın merakla beklediği staj ve kademeli emeklilik hakkında herhangi bir çalışmalarının olmadığını söyledi.

"Kademeli emeklilik düzenlemesi yapılacak mı?" sorusuna cevap veren Bakan Işıkhan, "Gündemimizde staj mağdurları ve kademeli emeklilikle ilgili bir çalışmamız yok." ifadelerini kullandı.

2000 sonrası kademeli emeklilik gelecek mi? Bakan Işıkhan açıkladı - 1. Resim

KADEMELİ EMEKLİLİK NEDİR?

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile 5 milyona yakın kişi emekli oldu. 8 Eylül 1999 ve öncesinde sigortalı olanlar ya da borçlanmayla başlangıcını bu tarihe çekenler prim ve yıl şartını tamamlamışsa emekli aylığına kavuşuyor. Sigorta başlangıcı 8 Eylül’den sonra olanlar ise emekliliği kıl payı kaçırıyorlar. Emekliliği kıl payı kaçıranlar 17 yıl sonra emekli oluyorlar. Böylece 2000-2008 yılları arasında ilk defa sigortalı olarak işe giren vatandaşlara emeklilik yolu açılıyor.

Düzenleyen:  - Ekonomi
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...