Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Şeref Oğuz kimdir? Şeref Oğuz kaç yaşında ve nereli?

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Şeref Oğuz kimdir? Şeref Oğuz kaç yaşında ve nereli?

Haberler Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Şeref Oğuz, ekonomi yorumlarıyla gündem olmaya devam ediyor. Yaptığı yorumlar ile tüm dikkatleri üzerine çeken Şeref Oğuz'un kim olduğu merak ediliyor. Vatandaşlar arama motorlarına Şeref Oğuz'un kim ve nereli olduğunu, kariyerini sorguluyor. Peki, gazetecilik kariyeriyle dikkat çeken Şeref Oğuz kimdir, nereden mezun? Şeref Oğuz kaç yaşında? İşte biyografisi...

Sözcü TV'de Ebru Baki'ye konuk olan Ekonomi Gazetesi Yayın Kurulu Başkanı Şeref Oğuz'un kim olduğu araştırılıyor. Adından sık sık söz ettiren Şeref Oğuz kimdir, nereli? Şeref Oğuz'un mesleği ne, ne iş yapar? İşte tüm merak edilenler...

ŞEREF OĞUZ KİMDİR?

Şeref Oğuz, 1955 yılında Bayburt'ta dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Trabzon'da bitirdi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu.Aynı fakültede İstatik ve Sosyal Siyaset disiplinlerinde master ve ekonomi alanında doktora derece aldı. Doktora sonrası Londra Üniversitesi'nde "Sufficent Knowledge" konusunda araştırmalar yaptı. Gazetecilik hayatına 1970 yılında Sabah Gazetesi'nde başladı.

ŞEREF OĞUZ KARİYERİ VE HAYATI

Şeref Oğuz, Tercüman Gazetesi Ekonomi, Günaydın, Meydan Gazetesi, Milliyet Gazetesi yönetmenliği görevinde bulundu.16 yıldan buyana bilgi ekonomisi, yeni ekonomi ve değişim yönetimi üzerine araştırmalar yapan Şeref Oğuz, Internet Society kurucularındandır.

Internet'te ilk büyük Türk gazetesi Milliyet.com projesini yönetti. 1996 Haziran'da dünyanın ilk sanal mitingini gerçekleştirdi. Son 2 yıldır bilgisayar destekli eğitim için geliştirdiği "Her Okula Internet" projesine yoğunlaştı. Oğuz, ayrıca 1996'dan bu yana Anadolu'da KOBİ'lere yönelik Yeni Ekonomi Konferansları vermektedir. 1999 yılında Koç Holding Yeni Ekonomi danışmanlığı görevine getirilen Oğuz, şuan da Ekonomi Gazetesi Yayın Kurulu Başkanı'dır.

Şeref Oğuz, Ulusal Rekabet Araştırmaları Kurumu, Türkiye Zeka Vakfı Yönetim Kurulu, Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu, Internet Kurulu üyesi ve Meclis Bilgi Grubu parlamento dışı üyesidir. Evli ve 2 erkek çocuk babasıdır.

Düzenleyen:  - Haberler
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...