İstanbul'da şubat ayı zam şampiyonu yüzde 36,71 fiyat artışı ile karnabahar oldu

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
İstanbul'da şubat ayı zam şampiyonu yüzde 36,71 fiyat artışı ile karnabahar oldu

Haberler Haberleri  / Türkiye Gazetesi

İstanbul'da şubat ayı zam şampiyonu belli oldu. İstanbul'da şubat ayı zam şampiyonu ürün ne oldu? İstanbul Ticaret Odası (İTO) verileri haberimizde. Şubat'ta fiyatı en fazla artan ürün ne oldu? Detaylar haberimizde.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) şubat ayında İstanbul'da perakende fiyatı en fazla artan ve azalan ürünleri, fiyatları ve değişim oranlarıyla birlikte açıkladı. Şubat ayında fiyatı en çok artan ve azalan ürünler ne?

İSTANBUL'DA ŞUBAT AYI ZAM ŞAMPİYONU ÜRÜN NE OLDU?

İTO’nun İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi’nde yer alan 242 ürünün 133’ünün perakende fiyatı artarken, 9 ürünün fiyatı düştü, 100 ürünün fiyatı ise değişmedi.

Şubat ayı zam şampiyonu yüzde 36,71 fiyat artışı ile karnabahar oldu - 1. Resim

Şubat ayında gıda harcamaları yaş kuru sebze ve meyveler alt grubunda yer alan karnabahar yüzde 36,71 ile fiyatı en fazla artış gösteren ürün  oldu.

ŞUBAT AYINDA FİYATI EN ÇOK ARTAN VE AZALAN ÜRÜNLER NE?

İstanbul'da, şubatta fiyatı bir önceki aya göre en çok artan ürün karnabahar, en çok düşen ürün ise şehirler arası otobüs bileti oldu. Otobüs bilet ücreti yüzde 15,45 gerileme göstererek fiyatı en fazla azalan ürün oldu.

Gıda harcamaları grubundan yüzde 6,09 ile ıspanak, yüzde 1,45 ile salça, yüzde 1 ile yumurta ve yüzde 0,84 ile kesme şeker oldu.

Şubat ayı zam şampiyonu yüzde 36,71 fiyat artışı ile karnabahar oldu - 2. Resim

Fiyatında azalış izlenen diğer ürünler; gıda harcamaları grubundan yüzde 6,09 ile ıspanak, yüzde 1,45 ile salça, yüzde 1 ile yumurta ve yüzde 0,84 ile kesme şeker oldu.

Şubat ayı zam şampiyonu yüzde 36,71 fiyat artışı ile karnabahar oldu - 3. Resim

Gıda harcamaları sebze ve meyveler alt grubundan grubundan yüzde 34,24 ile patlıcan, yüzde 25,50 ile salatalık, giyim harcamaları kumaşlar alt grubundan yüzde 20,97 ile terilen (polyester iplik), gıda harcamaları sebze ve meyveler alt grubundan yüzde 18,88 ile sivri biber, yüzde 17,78 ile ayva, yüzde 17,45 ile kıvırcık salata ve ev eşyası harcamaları grubundan yüzde 14,29 ile nevresim takımı oldu.

Düzenleyen:  - Haberler
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...