350 bin TL altına elektrikli mini araç! Citroen Ami'ye kardeş geliyor! Silence S04 Türkiye'ye geliyor

- Güncelleme Tarihi:
Editör: Tahsin Erkin Erk
350 bin TL altına elektrikli mini araç! Citroen Ami'ye kardeş geliyor! Silence S04 Türkiye'ye geliyor
Silence, Araç

Son yıllarda mini elektrikli araçlar piyasada yeni bir Pazar oluşturdu. Citroen Ami’nin getirdiği rüzgarla diğer firmalar da Türkiye pazarına giriş yapmak istiyor. Değiştirilebilir pilleriyle dikkat çeken mini elektrikli araç Silence S04 Türkiye’de satışa sunulacak.

Bir yıl önce tanıtılan ve tasarımıyla beğeni kazanan Silence S04 mini elektrikli aracın en önemli özelliği değiştirilebilir pilleri oldu.

İspanyol üreticiye sahip Silence modelinin gelecek yıl Mart ayında satışa sunulması bekleniyor. Mini modelden Türkiye’ye 300 adet getirileceği belirtiliyor.

SİLENCE S04 FİYATI

Silence S04 fiyatı ise şimdiden merak konusu oldu. Aracın ülkemizdeki fiyatının 350 bin TL altında olması için çalışmalar yürütüldüğü ifade ediliyor.

350 bin TL altına elektrikli mini araç! Citroen Ami'ye kardeş geliyor! Silence S04 Türkiye'ye geliyor

SİLENCE S04 ÖZELLİKLERİ

Silence S04'ün Türkiye'de satılacak üst versiyonunda toplam 11.2 kWsa kapasite sunan iki küçük batarya paketi bulunuyor. 35 kg ağırlığındaki bu çıkarılabilir bataryalar, taşınabiliyor ve evde şarj edilebiliyor.

Toplam 4 saatte doldurulabilen pillerin evden şarj edilmesi durumunda 20-30 TL gibi bir dolum maliyeti mevcut.. Silence S04, bu versiyonda yaklaşık 150 km sürüş menzili sunuyor.

Öte yandan, elektrikli araçta bulunan ve 19 hp güç üreten elektrik motoru, aracın maksimum 90 km/s son hıza çıkmasını sağlıyor.

Silence S04'ün Türkiye'de satılacak üst versiyonunda toplam 11.2 kWsa kapasite sunan iki küçük batarya paketi bulunacak ve bu bataryalar çıkarılabilecek. Bataryaların toplam 4 saatte doldurulabileceği belirtiliyor. Maliyetinin ise 20-30 TL olacağı tahmin ediliyor.

Aracın uzunluğu 2.33 metre, genişliğiyse 1.56 metre olarak açıklandı. İçeride iki koltuk ve 310 litrelik bagaj mevcut.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...