Terör örgütü PKK'ya her fırsatta destek veren HDP yine skandal bir olayla gündeme geldi. Terörist cenazesine katılmak isteyen ve provokasyon peşinde koşturan HDP'li vekil Alican Önlü, bununla da kalmayıp polise taşla saldırdı. O görüntüler büyük tepki çekerken konuya ilişkin Bakan Soylu'dan da açıklama geldi. Soylu, “Polise taş atan terörist milletvekili Alican Önlü'nün kirli provokasyonu, Kılıçdaroğlu'nun hamiliğindedir” dedi.

"HDPKK MİLLETVEKİLLERİNE ELBETTE İZİN VERİLMEDİ"

İçişler Bakanı Süleyman Soylu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “PKK Terör Örgütü üyesi ve 'kırsalcı'sının cenazesine katılmak isteyen HDPKK milletvekillerine elbette izin verilmedi. Ancak Polise taş atan terörist milletvekili Alican Önlü'nün kirli provokasyonu, Kılıçdaroğlu'nun hamiliğindedir” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Tunceli'de HDP'li grup ve polis arasında çıkan arbedede 1 polis memuru yaralandı, 2 kişi gözaltına alındı. HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü'nün de aralarında bulunduğu bir grup, terör suçlarından aranan ve yurt dışında ölen Aysel Doğan için kentte cenaze töreni düzenlemek istedi.

Cenazede terör propagandası yapılacağı duyumu üzerine güvenlik güçleri, kent giriş ve çıkışlarında önlem aldı. Aktuluk ve Sütlüce polis uygulama noktalarında durdurulan HDP'li grup ile polisler arasında arbede yaşandı.

Bunun üzerine çevik kuvvet ve jandarma ekipleri, gruba tazyikli su ve biber gazıyla müdahalede bulundu. Bu sırada milletvekili Önlü ve kalabalık arasındaki bazı kişiler, içerisinde emniyet personelinin bulunduğu araca taş atarak zarar verdi.

Bir polis memurunun kafasına isabet eden taşla yaralandığı olaylarda, 2 kişi gözaltına alındı. Kalabalık, cenazenin kent mezarlığında defnedilmesi sonrası dağıldı.

HDP'de Pençe Kilit'ten hazımsızlığı: İttifak ortağı CHP'ye yüklendi HDP'de Pençe Kilit'ten hazımsızlığı: İttifak ortağı CHP'ye yüklendi HDP'li Fatma Kurtulan PKK kanalına yaptığı konuşmada Pençe-Kilit operasyonu'na dair rahatlısızlığını belirtip, ittifak ortağı CHP'ye yüklendi. Kurtalan, Operasyonlara destek açıklaması yapılmasını, "Bir öyle bir böyle konuşuyorlar" diyerek eleştirdi.

HDP'li başkan terör örgütü üyeliğinden tutuklandı HDP'li başkan terör örgütü üyeliğinden tutuklandı Tekirdağ HDP İl Başkanı Cahit Direk terör örgütü üyeliğinden tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Terörist cenazesine katılmak istenen HDP'li vekile izin verilmedi Terörist cenazesine katılmak istenen HDP'li vekile izin verilmedi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Eren Abluka 5’te, etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin Van’daki cenazesine katılmak isteyen HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan'a izin verilmediğini cenazeye sadece ailenin katıldığını açıkladı.

HDP'nin skandal teklifine ret HDP'nin skandal teklifine ret Meclis Başkanı Mustafa Şentop, HDP’li Paylan’ın 1915 Olaylarına dair skandal yasa teklifini iade etti.

Yine HDP, yine provakasyon! TBMM'de skandal kanun teklifi Yine HDP, yine provakasyon! TBMM'de skandal kanun teklifi Terör destekçisi HDP'nin Ermeni asıllı vekili Garo Paylan, 1915'teki sözde soykırımın tanınması için TBMM'ye kanun teklifi vererek her yıl olduğu gibi bu yıl da skandal bir girişimde bulundu.