Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Alper Gezeravcı'nın dönüşü bugün mü, saat kaçta iniş yapacak? Alper Gezeravcı CANLI Dünya'ya iniş İZLE

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Alper Gezeravcı'nın dönüşü bugün mü, saat kaçta iniş yapacak? Alper Gezeravcı CANLI Dünya'ya iniş İZLE
Alper Gezeravcı, Haber

Haberler Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Alper Gezeravcı'nın uzaydan dönüş tarihi merak konusu oldu. Dönüşü daha önce iki kez ertelenen, Türkiye’nin ilk Türk astronotu Alper Gezeravcı ve Ax-3 ekibi ne zaman dönecek? Alper Gezeravcı uzaydan dönüş tarihi ne? Alper Gezeravcı'nın dönüş tarihi haberimizde…. Alper Gezeravcı CANLI Dünya'ya iniş izle

Alper Gezeravcı ne zaman dönecek,  saat kaçta, soruları arama motorlarında araştırılıyor. İlk Türk astronot Alper Gezeravcı ve ekibinin dönüş hazırlıkları başlıyor. Dragon uzay aracının hava şartlarına bağlı olarak dönüş yapmaya hazırlanıyor. SpaceX yeni dönüş tarihini açıkladı mı?

ALPER GEZERAVCI NE ZAMAN DÖNÜYOR?

Axiom ekibinin seyahati 18 gün ile rekor kırdı. Günlerdir dünyaya dönüşü ertelenen Axiom ekibi uzayda pek çok deneye imza attı. Ax-3 ekibinin dünyaya dönüşü daha önce olumsuz hava koşulları sebebiyle ertelenmişti. Alper Gezeravcı’nın yeni dönüş tarihi merak konusu oldu.  
Gezeravcı’yı uzaya taşıyan araç, 16 Ocak’ta ABD’nin Florida eyaletindeki Kennedy Uzay Merkezi’nden fırlatılmıştı. Dragon kapsülünün Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan ayrıldı. İki gün önce saat 17.05'te başlayan dönüş yolculuğu tam 48 saat sürecek. 

Alper Gezeravcı'nın dönüşü bugün mü, saat kaçta iniş yapacak? Alper Gezeravcı CANLI Dünya'ya iniş İZLE

ALPER GEZERAVCI SAAT KAÇTA İNİŞ YAPACAK?

Alper Gezeravcı'nın ve beraberindeki 3 astronotu Dünya'ya taşıyan Dragon uzay aracının iniş saati ve günü merak ediliyor. Florida'nın doğu kıyılarında yer alan Daytona Beach ya da Cape Canaveral açıklarında suya inmesi planlanan Dragon uzay aracı bugün yani 9 Şubat Cuma günü saat 16.50 sularında iniş yapması bekleniyor. Eğer bir aksilik yaşanır ve hava şartları uyumsuz olursa Dragon uzay aracının hızını yavaşlatılacak ve iniş 9 saat uzayacak. Bu şartlar altında da gece 01.20 sularında iniş yapılmış olunacak.

ALPER GEZERAVCI CANLI DÜNYA'YA İNİŞ İZLE

Alper Gezeravcı ve Ax-3 mürettebatının inişi "axiom.space/live" ekranından canlı izlenebilecek.

Düzenleyen:  - Haberler
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...