Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Mithat Baydur kimdir? Prof. Dr. Mithat Baydur kaç yaşında, nereli?

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Mithat Baydur kimdir? Prof. Dr. Mithat Baydur kaç yaşında, nereli?

Haberler Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Katıldığı yayınlar ve yaptığı yorumlar ile tüm dikkatleri üzerine çeken Prof. Dr. Mithat Baydur'un kim olduğu merak ediliyor. Vatandaşlar arama motorlarına Mithat Baydur'un kim ve nereli olduğunu, kariyerini sorguluyor. Peki, ekonomist Prof. Dr. Mithat Baydur kimdir, nereden mezun? Mithat Baydur kaç yaşında? İşte biyografisi...

Sözcü TV'de Ebru Baki'ye konuk olan Prof. Dr. Mithat Baydur'un kim olduğu araştırılıyor. Adından sık sık söz ettiren Prof. Mithat Baydur kimdir, nereli? Mithat Baydur mesleği ne, ne iş yapar? İşte tüm merak edilenler...

PROF. DR. MİTHAT BAYDUR KİMDİR?

Mithat Baydur, 1957 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. . İlk ve orta öğrenimini İstanbul Sarıyer Pertevniyal Okulu'nda tamamladı. Kuleli Askeri Lisesi'nde tamamladığı Lise eğitimini takiben, bir süre Orta-Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji bölümünde okudu. Ancak daha sonra, Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Felsefe bölümünde bitirdi.  Boğaziçi Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü'nde Yüksek Lisans yaptı. Yine Boğaziçi Üniversitesi'nde Küreselleşme Ekseninde Değişen Milliyetçilik Kavramı teziyle Doktora derecesini elde etti.1996 yılında Doçent, 2003 yılında Profesör unvanı aldı. Mithat Baydur evli ve iki kız çocuğu babasıdır. Mithat Baydur iyi derecede İngilizce biliyor.

PROF. DR. MİTHAT BAYDUR KARİYERİ VE HAYATI

Mithat Baydur, Boğaziçi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Enstitüsünde çeşitli, Teori ve Siyaset dersleri verdi. Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanlığı sonrası, Beykent Üniversitesi'nde Bölüm Başkanlığı yaptı. Yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış 70 civarında makaleleri bulunmaktadır.

 

Düzenleyen:  - Haberler
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...