Daha önce böylesi görülmedi! Takım otobüsüne bombalı saldırı

Düzenleyen: / Kaynak: Ajanslar
- Güncelleme:
Daha önce böylesi görülmedi! Takım otobüsüne bombalı saldırı

Spor Haberleri  / Ajanslar

Sport Recife ve Fortaleza arasında oynanan kupa maçının ardından Recife taraftarlarının Fortaleza takım otobüsüne bombalı saldırı düzenlediği ortaya çıktı.

Brezilya'da Sport Recife ve Fortaleza arasındaki kupa maçının ardından skandal bir olay yaşandığı öğrenildi. 1-1'lik eşitlikle sona eren mücadele sonrası konuk takım Fortaleza'da futbolcuları taşıyan takım otobüsüne yönelik saldırı düzenlendiği belirtildi.

SALDIRIDA 6 FUTBOLCU YARALANDI

Sport Recife taraftarlarının gerçekleştirdiği saldırıda bomba kullanıldığı aktarıldı. Bombalanan takım otobüsünde Fortaleza forması giyen 6 futbolcunun yaralandığı kaydedildi. Fortaleza'da yaralanan 6 futbolcunun hastaneye kaldırıldığı vurgulandı.

Daha önce böylesi görülmedi! Takım otobüsüne bombalı saldırı - 1. Resim

Fortaleza'da yaralanan futbolcuların Joao Ricardo, Gonzalo Escobar, Dudu, Titi, Britez ve Lucas Sasha olduğu belirtildi.

SUÇLULAR BULUNANA KADAR SAHAYA ÇIKMAK YOK

Fortaleza Başkanı Marcelo Paz, gerçekleştirilen bombalı saldırının görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı. Öte yandan Marcelo Paz hastane önünde yaptığı açıklamada suçlular bulunana kadar maçlara çıkmama kararı aldıklarını belirtildi.

Daha önce böylesi görülmedi! Takım otobüsüne bombalı saldırı - 2. Resim

Fortaleza'nın resmi hesabından yapılan paylaşımda hastanedeki yaralı futbolcuların görüntüleri de yer aldı.

13 DİKİŞ ATILAN FUTBOLCU VAR

Fortaleza Başkanı Marcelo Paz, hastane çıkışında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Joao Ricardo'nun kafasında altı dikiş var. Escobar'ın 13 dikişi var. Oyuncular iyileşene ve sorumlular cezalandırılana kadar Fortaleza'nın maça çıkmamasından yanayım. Bu bir cinayet girişimiydi."

Düzenleyen:  - Spor
Kaynak: Ajanslar
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...