Artık minibüslerde İstanbulkart geçerli olacak! Arnavutköy’de ARN2, ARN3, ARN4, ARN5, ARN6, ARN7, ARN8 ARN9, ARN10 ve ARN11’hatlarında başlıyor

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Artık minibüslerde İstanbulkart geçerli olacak! Arnavutköy’de ARN2, ARN3, ARN4, ARN5, ARN6, ARN7, ARN8 ARN9, ARN10 ve ARN11’hatlarında başlıyor

Haberler Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Minibüslerde akbil geçecek mi, sorusu arama motorlarında sorgulanmaya başlandı. Ücret Entegrasyon Projesi hayata geçiyor. Projenin detayları merak ediliyor. Peki, minibüste kart geçiyor mu? 2023 İstanbulKart minibüslerde geçerli olacak mı? İstanbul'da minibüslerde 'İstanbulkart' dönemi detayları haberimizde.

İstanbulkart artık minibüslerde de geçiyor. İstanbul'un toplu ulaşımının yükünü çeken İstanbulkart'a yeni bir özellik geldi. İBB, minibüslerde İstanbulkart ile ödeme dönemini başlattı. Peki, minibüste kart geçiyor mu? 2023 İstanbulKart minibüslerde geçerli olacak mı? Minibüslerde İstanbulkart mı geldi? 

Artık minibüslerde İstanbulkart geçerli olacak! Arnavutköy’de ARN2, ARN3, ARN4, ARN5, ARN6, ARN7, ARN8 ARN9, ARN10 ve ARN11’hatlarında başlıyor - 1. Resim

MİNİBÜSLERE İSTANBULKART MI GELİYOR?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), toplu taşımada tam entegrasyonu sağlayan “Ücret Entegrasyon Projesi”ni hayata geçirdi. Buna göre artık minibüslerde de İstanbulkart geçerli olacak.Minibüslerde elektronik bilet uygulaması UKOME’de onaylandı. Uygulama Arnavutköy’de başlayacak, daha sonra; Silivri, Çatalca ve Şile’de devreye girecek.

Artık minibüslerde İstanbulkart geçerli olacak! Arnavutköy’de ARN2, ARN3, ARN4, ARN5, ARN6, ARN7, ARN8 ARN9, ARN10 ve ARN11’hatlarında başlıyor - 2. Resim 

MİNİBÜSLERDE İSTANBULKART DÖNEMİ ARNAVUTKÖY’DE BAŞLIYOR

İBB Arnavutköy Kültür Merkezinde yapılan “Ücret Entegrasyon Projesi” kapsamında artık İstanbul'da da minibüslerde akbil geçecek. Böylece minibüs yolcuları da aktarma, ücretsiz ve indirim avantajlarından yararlanabilecek. Uygulama ilk etapta pilot bölge olarak seçilen Arnavutköy ilçesinde hayata geçti. Arnavutköy’deki proje kapsamındaki hatlar ise; ARN2, ARN3, ARN4, ARN5, ARN6, ARN7, ARN8 ARN9, ARN10 ve ARN11’dir.

Minibüsten otobüs statüsüne geçen 9 araçta başlayan uygulama, kısa sürede İstanbul geneline yayılacak. Ücret entegrasyonundan ilk etapta 17+1 koltuk kapasitesindeki araçlar yararlanabilecek.

 

 

 

 

Düzenleyen:  - Haberler
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...