Son yerel seçim anket sonuçları ne diyor? Ekrem İmamoğlu mu Murat Kurum mu önde?

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Son yerel seçim anket sonuçları ne diyor? Ekrem İmamoğlu mu Murat Kurum mu önde?

Haberler Haberleri  / Türkiye Gazetesi

31 Mart yerel seçimlerinde adayların netleşmesiyle anket çalışmaları hız kazandı. İstanbul için yeni bir seçim anketi yayınlandı. 2024 Yerel seçimlerinde seçmen kime oy verecek? Murat Kurum mu Ekrem İmamoğlu mu önde? Seçmenin nabzını yoklayan son anketler ne diyor? İşte son anket sonuçları.

2024 yerel seçimleri için nefesler tutulmuşken İstanbul'da son durum merak konusu oldu. Seçmenlerin nabzını yoklayan anket şirketleri oy kullanacak vatandaşlara yöneltilen 'önümüzdeki yerel seçimlerde kime oy vereceksiniz?' sorusunu yöneltiyor. İmamoğlu mu Kurum mu? 2024 yerel seçimlerinde ibre hangi partiyi gösteriyor? Son 2024 yerel seçim anket sonuçları haberimizde.

SON YEREL SEÇİM ANKET SONUÇLARI NE DİYOR?

2024 Yerel seçimleri kısa bir zaman kala partiler adaylarını duyurdu. Partilerin İstanbul adaylarının açıklanmasının ardından anketler de yoğunlaştı. Türkiye adım adım 2024 yerel seçimlerine ilerliyor. Partiler çalışmalarına hız kazandırdı, yol haritaları açıklandı.  31 Mart'ta düzenlenecek yerel seçim öncesi siyasi kulisler hareketlendi. Peş peşe açıklanan adaylardan sonra vatandaşlar oy verecekleri isimleri araştırmaya başladı. Sonar Araştırma tarafından yapılan son İstanbul seçim anketine göre Ekrem İmamoğlu ve Murat Kurum kıyasıya ve başa baş bir mücadelenin içinde.

Son yerel seçim anket sonuçları ne diyor? Ekrem İmamoğlu mu Murat Kurum mu önde? - 1. Resim

EKREM İMAMOĞLU MU MURAT KURUM MU ÖNDE?

2024 yerel seçimleri için en son yapılan anket sonuçları İstanbul için ipuçlarını gözler önüne serdi. Sonar Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı'nın açıkladığı son anket sonuçlarında İmamoğlu ve Kurum arasındaki fark sadece yüzde 0.6 oldu. Hakan Bayrakçı'nın açıkladığı son anket sonuçları şöyle gerçekleşti;

Murat Kurum 41.3,

Ekrem İmamoğlu 41.9,

DEM Parti 4.8,

İYİ Parti 4,

Yeniden Refah Partisi ise 2.5 oldu. 

Düzenleyen:  - Haberler
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...