Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Kara Kuvvetleri  Komutanlığı   karargahında görevli asker şahıslardan FETÖ' nün mahrem imamlar ile örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı, ankesörlü, kontörlü büfe telefonlarından peryodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri ve FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edilen  1 albay,  2  binbaşı, 5 yüzbaşı,  37  üsteğmen, 2  teğmen, 1 mahrem imam  olmak üzere toplam  48  şüpheli  hakkında  gözaltı kararı verildi.

Gözaltına alınan asker  şüphelilerin’ 26 sı  görevde olup diğerleri hakkında soruşturma nedeniyle idari tedbir uygulandı.

23 MUVAZZAF ASKER VE 6 SİVİL

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY'nin TSK'daki yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 23 muvazzaf asker ve 6 sivil hakkında gözaltı kararı verildi. Karar üzerine Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri de sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon başlattı.

Muğla, İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli, Yalova, Çanakkale, Diyarbakır Samsun, Yozgat ve Antalya'da daha önceden belirlenen baskın yapıldı. Şüphelilerin, örgüt üyeleriyle ankesörlü telefonlar aracılığıyla bağlantı kurdukları öne sürülüyor.

POLİSLİKTEN İHRAÇ EDİLEN 16 ZANLI HAKKINDA YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında,  FETÖ/PDY'nin emniyet yapılanmasına yönelik 16 eski polis hakkında yakalama kararı  verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Şube Müdürlüğü ekiplerince Çanakkale'nin  yanı sıra Balıkesir, Elazığ, Bursa, İstanbul ve Tekirdağ'da eş zamanlı operasyon  başlatıldı.

KOCAELİ’DE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ/PDY'nin  "Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanması"na yönelik soruşturması kapsamında, 7 muvazzaf astsubay, 1 ihraç üsteğmen ile 7 eski askeri öğrenci hakkında gözaltı  kararı verildi.

Şüphelilerin yakalanması için Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve  Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Kocaeli, İstanbul, İzmir,  Ankara, Çanakkale, Bursa, Denizli, Balıkesir ve Burdur'da eş zamanlı operasyon  düzenlendi.

Şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışma sürüyor.