51. ULUSLARARASI EMMY ÖDÜLLERİ SAHİPLERİ KİMLER OLDU? En iyi Telenovela nedir, ne demek?

- Güncelleme Tarihi:
Editör: Göktuğ Efil / Kaynak: Türkiye Gazetesi
51. ULUSLARARASI EMMY ÖDÜLLERİ SAHİPLERİ KİMLER OLDU? En iyi Telenovela nedir, ne demek?
Emmy Ödülleri, Yargı, Ödül

Amerikan televizyon yapımlarına 1949 yılından beri ödül verilen 51. Uluslararası Emmy Ödülleri sahiplerini buldu. Bu sene Türkiye'den tek adayın bulunduğu Yargı en iyi telenovela dalında ödülün sahibi oldu. Peki Uluslararası Emmy Ödülleri sahipleri kim oldu, en iyi telenovela nedir, ne demek? İşte tüm detaylar. 

51. Uluslararası Emmy ödülleri sahipleri kimler oldu? Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi, Ulusal Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi ve Uluslararası Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi tarafından verilen Emmy ödülleri bu 51. kez sahiplerine teslim edildi. Türkiye'den de Yargı dizisi 51. Emmy ödüllerinde en iyi telenova ödülünü kazanmayı başardı.  Peki Uluslararası Emmy Ödülleri sahipleri kim oldu, en iyi telenovela nedir, ne demek? İşte tüm ayrıntılar.

51. ULUSLARARASI EMMY ÖDÜLLERİ SAHİPLERİ KİMLER OLDU? 

20 ülkeden 56 yapımın toplam 14 kategoride yarıştığı Uluslararası Emmy Ödülleri’nde “En İyi Telenovela” dalında Brezilya’dan “Cara e Coragem” ve “Pantanal” ile Portekiz’den “Para Semper” adlı diziyle yarışan Yargı ödüle ulaştı.

Yargı, 51. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde “Family Secrets”, “Aile Sırları” adıyla yer aldı. Üç güçlü rakibini geride bırakan Kanal D’nin yapımı “En İyi Telenovela” ödülüne ulaşan dizi oldu.

51. ULUSLARARASI EMMY ÖDÜLLERİ SAHİPLERİ KİMLER OLDU? En iyi Telenovela nedir, ne demek?

EN İYİ TELENOVA NEDİR, NE DEMEK?

Emmy Ödüllerinin organizatörü konumunda bulunan Bruce Paisner, "Uluslararası Emmy Ödülleri’nin “Televizyonda mükemmelliğin tanınmasının zirvesi. Küresel sahnemizdeki bu olağanüstü programları ve dizileri tanımak için uluslararası televizyon topluluğunu bir araya getiriyor” ifadeleriyle Emmy ödüllerinin önemine vurgu yapmıştı. 

Telenovela çoğunlukla Latin Amerika'da paylaşılan bir pembe dizi'dir. 1950'lerde meydana geldi ve ilgili konumlarda televizyonda en popüler olan çeşit durumunu kazandı . Univision, Venevisión, TV Globo, Telefe, Telemundo, Caracol Televisión, America TV gibi televizyon kanalları Meksika, Venezuela, Brezilya, Arjantin, Kolombiya, Peruda farklı telenovelalar ortaya koydular. Yalnızca content üretmekle sınırlanmadılar, bunu çeşitli Latin Amerika ülkelerine ve dünyanın geri kalanına da ihraç ettiler.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...