ABD Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Albay Dave Butler, ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley’in Rusya Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov ile telefonda görüştüğünü açıkladı. Milley ve Gerasimov arasında telefon görüşmesi, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarından bu yana ilk görüşme olarak kayıtlara geçti.

"İLETİŞİM HATLARININ AÇIK KALMASI KONUSUNDA ANLAŞILDI"

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılar devam ederken, ABD-Rusya arasında üst düzey bir görüşme daha gerçekleşti. ABD Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Albay Dave Butler yaptığı açıklamada, ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley’in Rusya Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov ile telefonda görüştüğünü açıkladı.
Butler, "Askeri liderler, güvenlikle ilgili birkaç endişe verici konuyu tartıştılar ve iletişim hatlarını açık tutma konusunda anlaştılar" dedi.
Milley ve Gerasimov arasında telefon görüşmesi, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarından bu yana ilk görüşme olarak kayıtlara geçti.

ABD Savunma Bakanı LIoyd Austin ile Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’ya başlattığı saldırıların ardından ilk kez 13 Mayıs’ta telefonda görüşmüştü. Yaklaşık 1 saat süren görüşmede, Austin’in Şoygu’ya Ukrayna'da "acil ateşkes" çağrısında bulunduğu ifade edilmişti. Austin ve Şoygu, 13 Mayıs’taki görüşmeden önce en son 18 Şubat’ta görüşmüştü.

Kayıplar, korku ve gözyaşı! Rusya-Ukrayna savaşında siviller insanlık trajedisi yaşıyor Kayıplar, korku ve gözyaşı! Rusya-Ukrayna savaşında siviller insanlık trajedisi yaşıyor Rusya’nın Ukrayna’ya karşı 24 Şubat’ta başlattığı savaşta sivillerde hedef alınıyor. BM’nin açıkladığı rapora göre en az 1611 sivil hayatını kaybetti. Ukrayna Başsavcılığından yapılan açıklamada, Rusya'nın saldırılarına başladığı 24 Şubat'tan bugüne kadar 231 çocuğun hayatını kaybetti.

Ekonomisi alarm veren Rusya'dan yeni atak: Kripto paralar ödeme sistemi olarak yasallaşabilir Ekonomisi alarm veren Rusya'dan yeni atak: Kripto paralar ödeme sistemi olarak yasallaşabilir Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, kripto paraların ülkede bir ödeme sistemi olarak yasallaşabileceğini söyledi.

Rusya'dan yaptırımla karşılık: 24 İtalyan diplomatı istenmeyen kişi ilan etti Rusya'dan yaptırımla karşılık: 24 İtalyan diplomatı istenmeyen kişi ilan etti Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından, ülkedeki 24 İtalyan diplomatın "istenmeyen kişi" ilan edildiği açıklandı.

Rusya’nın korkunç yüzü! Okulları göstere göstere bombaladı Rusya’nın korkunç yüzü! Okulları göstere göstere bombaladı Rusya’nın sivilleri hedef alan saldırıları çocuklarında ölümlerine yol açtı. Saldırılarda hastane, okul gibi sivil bölgeler bombalandı hasar gördü bazısı enkaz yığınına döndü. 1000’den fazla okulun bombalandığı yüzde 95’inin yok edildi. Rusya Ukrayna’da savaş bittikten sonra da gelecek neslin toparlanma sürecini zorlaştıran bir sonuca yol açtı.