Yunanistan’ın Selanik şehrinde, vatandaşlar 5 haftadır duydukları gizemli sesin nedenini araştırıyor. Meteora bölgesinde duyulan sesin geceleri başladığı belirtilirken, sokağın zemininden geldiği söylenildi. Bölge halkı tarafından yetkililerden yardım istendi. 

“ZEMİN TİTRİYOR GÜRÜLTÜ ARTIYOR” 

Bölgede yaşayan Anastasia Lampada, seslerin sokakların altından geldiğini söyledi. Lampada, seslerin artık korkunç hale geldiğini ve giderek korktuklarını belirterek, "Şahsen balkonuma çıktığımda dinliyorum. Sesin nereye gittiğini görmek için diğerleriyle birlikte yürüdük ve kavşakta sanki zemin titriyormuş gibi çok gürültülü gelmeye başladı. Birçok aile geceleri uyuyamıyor. Şimdi, daha yoğun ve daha sinir bozucu hale geldi. Aslında 8 Ocak Cumartesi günü saat 13:30'da çok gürültülü olduğu için hepimiz sesin nereden geldiğini görmek için dışarı çıktık ama anlayamadık" dedi.

Bunun acilen çözülmesi gereken ciddi bir sorun olduğunu vurguladı.

GİZEMİ ÇÖZÜLMÜŞ DEĞİL 

Gizemli sesin 5 haftadır her gece başlayıp sabahın ilk ışıklarına kadar devam ettiğini belirten bölge sakinleri, yetkililerden sesin sırrını çözmesini istiyor. Bölge sakinlerinin ve Meteora Yurttaşlar Birliği Başkan Yardımcısı Nikos Papadopoulos'un tahminlerine göre ses, jeolojik olaylardan kaynaklanıyor olabilir. Papadopoulos, bölge sakinlerinin yakın zamanda çalışmaların tamamlandığı gaz boru hatlarındaki bir patlamadan endişelendiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk'tan seslendi: Yardıma koşan ilk ülke Türkiye oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk'tan seslendi: Yardıma koşan ilk ülke Türkiye oldu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk'un Laç şehrinde Albayrak İnşaat tarafından depremzedeler için inşa edilen konutların teslim töreninde konuştu. Depremden sonra bölgeye ilk yardıma gelen ülkenin Türkiye olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Depremden sonra bölgeye yardıma koşan ilk ülkenin Türkiye olması aramızdaki dayanışmanın en büyük örneğidir." dedi. Koronavirüs salgınında çoğu devletin kendi içine kapandığını belirten Erdoğan, "Sınırları dışındaki dramlara gözlerini yumarken biz hiçbir ayrım yapmadan dara düşen dostlarımızın imdadına koştuk" açıklamasında bulundu.

Hurda aracı çalındı, hırsızlara gözyaşlarıyla seslendi Hurda aracı çalındı, hırsızlara gözyaşlarıyla seslendi Eskişehir'de motosikletiyle hurda toplayarak geçimini sağlayan bir kadının hurda aracı hırsızlar tarafından çalındı. Aracının yerinde olmadığını gören kadın polislere haber vermesinin ardından hırsızlara "Çöpten kazanıyorum paramı. Allah rızası için motorumu geri getirsinler bana” diyerek seslendi.

‘Demokrasili’ yıllarda lunapark gezintisi: Belki Duyulur Sesim kitabı çıktı ‘Demokrasili’ yıllarda lunapark gezintisi: Belki Duyulur Sesim kitabı çıktı Adını “Gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar” şarkısından alan, -yazarlarının ifade ettiği üzere- cumhuriyet tarihinde bir lunapark gezmesi mahiyetindeki kitap raflardaki yerini aldı: “Belki Duyulur Sesim”...