Rusya'nın Ukrayna işgali 24 Şubat'tan bu yana devam ediyor. Bu savaş, can kayıplarının yanı sıra her ülkeye ekonomik olarak da büyük zarar verdi.

Ukrayna Maliye Bakanı Serhiy Marchenko'nun yaptığı açıklamada “Ukrayna ekonomisinin uzun bir savaşı sürdürmesi zor olacak” dedi. Bakan Marchenko "Savaş 3 veya 4 aydan uzun sürerse ülkede büyük vergi artışları gibi kararlar alınabilir” ifadelerini kullandı.

"ABD'DEN YARDIM BEKLİYORUZ"

Ukrayna’nın ABD’den gelecek yardım paketini beklediğini belirten Marchenko "ABD’den mali yardım haberi aldık. Bu iyi ama paketin içeriği ne olacak ve ne zaman gelecek bilmiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

"SAVAŞIN KIRILMA NOKTASI AĞUSTOS AYI OLACAK"

Ukrayna Savunma Bakanlığı Ana İstihbarat Dairesi Başkanı Kyrylo Budanov da savaşının kırılma noktasının ağustos ayında olmasını ve çatışmaların çoğunun yıl sonuna kadar bitmesini beklediğini açıkladı.

Ukrayna'da ilk 'savaş suçu' davası! 21 yaşındaki Rus asker yargılanacak Ukrayna'da ilk 'savaş suçu' davası! 21 yaşındaki Rus asker yargılanacak Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik başlattığı saldırılarda sivillerde hedef alınıyor. Ukrayna’da Rus askerlerinin işlediği suçlar olduğu iddia ediliyor ve ilk kez bir Rus askeri savaş suçundan yargılanacak.

Ukrayna açıkladı: Azovstal ile ilgili müzakereler çok zor ilerliyor Ukrayna açıkladı: Azovstal ile ilgili müzakereler çok zor ilerliyor Ukrayna, Mariupol kentindeki Azovstal çelik fabrikasındaki ağır yaralı 38 askeri tahliye etmek için yapılan müzakerelerin çok zor ilerlediğini açıkladı.

Ukrayna teşhir etti! Rusya cesetleri soğutucu vagonlarla kaçırıyorlar Ukrayna teşhir etti! Rusya cesetleri soğutucu vagonlarla kaçırıyorlar Rusya Ukrayna’da öldürülen askerlerinin cesetlerini soğutuculu vagonlu trenlerle ülkeden kaçırıyor. Ukrayna ordusu bu trenlerden birini başkent Kiev yakınlarında ele geçirdi ve basına gösterdi.