Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Samsunspor - İstanbulspor maçına sağanak engeli! Karşılaşma yoğun yağış sebebiyle ertelendi

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
Samsunspor - İstanbulspor maçına sağanak engeli! Karşılaşma yoğun yağış sebebiyle ertelendi
Samsunspor, İstanbulspor, Samsun, Haber

SPOR Haberleri  / Anadolu Ajansı

Trendyol Süper Lig'in 4. haftasında oynanan Yılport Samsunspor - İstanbulspor maçı sağanak yağış nedeniyle durdu. Hakem Burak Şeker, bir süre iki ekibin teknik heyeti ile görüştükten sonra takımları soyunma odasına gönderdi. Şeker, iki takımın oyuncularının zeminde topun zıplamadığını söylemesi üzerine karşılaşmayı durdurdu. Ardından maç ileri bir tarihe ertelendi.

Trendyol Süper Lig'in 4. haftasındaki Yılport Samsunspor - İstanbulspor maçı, sağanak nedeniyle ertelendi. Samsun'da dün geceden itibaren etkili olan sağanak, Samsunspor-İstanbulspor maçı başladıktan bir süre sonra yeniden şiddetlendi.

TOP ZEMİNDE ZIPLAMIYORDU

Maçın 12. dakikasında hakem Burak Şeker, iki takımın oyuncularının zeminde topun zıplamadığını söylemesi üzerine karşılaşmayı durdurdu. Hakem Burak Şeker, bir süre iki ekibin teknik heyeti ile görüştükten sonra takımları soyunma odasına gönderdi.

https://twitter.com/beINSPORTS_TR/status/1698377373702635648

Futbolcular ve hakemlerin soyunma odasına girmesiyle birlikte görevliler, zemini çekçekle temizlemeye başladı. Burak Şeker, yaklaşık 20 dakika sonra tekrar sahaya çıktı. Şeker, sahanın 3 noktasında topu havaya atarak zemini kontrol etti.

MAÇ İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİ

Topun zeminde zıplamaması üzerine Şeker, maçı erteledi. Statta yapılan anonsta maçın Türkiye Futbol Federasyonunun belirleyeceği bir tarihte oynanacağı açıklandı.

Süper Lig'e bu sezon yükselen Samsunspor ilk 3 haftada 1 puan toplarken, Süper Lig'deki 2. sezonuna giren İstanbulspor ilk 3 haftada 2 maça çıkıp 2 puan toplamıştı.

Samsunspor - İstanbulspor maçına sağanak engeli! Karşılaşma yoğun yağış sebebiyle ertelendi

Düzenleyen:  - SPOR
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.