Alman polisi, Baden Württemberg eyaletindeki Heidelberg kentindeki Heidelberg Üniversitesi'nin konferans salonunda bir saldırganın çok sayıda kişiyi yaralamasının ardından intihar ettiğini açıkladı.

Olay sonrası açıklama yapan Mannheim polisi, saldırının yerel saatle 13.50’de uzun namlulu bir silahla gerçekleştirildiğini belirtti.

Yaralılar hakkında bilgi paylaşılmazken, Heidelberg Üniversitesi'nin basın ofisinden de herhangi bir açıklama yapılmadı.

Olay yerindeki incelemelerin özel kuvvetler ile birlikte devam ettiğini belirten polis, saldırıyla ilgili geniş çaplı operasyon başlatıldığını duyurdu.

Dışişleri’nden Almanya’daki Müslüman mezarlığına yönelik saldırıyla ilgili açıklama Dışişleri’nden Almanya’daki Müslüman mezarlığına yönelik saldırıyla ilgili açıklama Dışişleri Bakanlığı Almanya’daki Müslüman mezarlığına yapılan saldırı ile ilgili faillerin belirlenerek adalete teslim edilmesinin temenni edildiğini açıkladı.

Almanya'da camiye tüfekli saldırı: 3 el ateş edildi Almanya'da camiye tüfekli saldırı: 3 el ateş edildi Almanya'da içinde cami bulunan İslam Kültür Merkezine tüfekle saldırı düzenlendi.