Telegram kanalından açıklama yapan Ukrayna Başbakan Yardımcısı İrina Vereşçuk, şu anda Mariupol kentindeki Azovstal çelik fabrikasındaki ağır yaralı 38 askeri tahliye etmek için yapılan müzakerelerin çok zor ilerlediğini bildirdi.

"BİLMEDİĞİNİZ ŞEYLER HAKKINDA HALKA AÇIK YORUMLARDAN KAÇININ"

Vereşuk,  esir tutulan Rus askerlerine karşılık Azovstal’da kurtarılmayı bekleyen Ukraynalı ağır yaralı askerleri tahliye etmek için yürüttükleri müzakerelerin çok zor ilerlediğini belirtti.

Özellikle bazı politikacılar ile gazetecilerin kamuoyuna yaydıkları müzakere içeriğine ilişkin açıklamaların toplumu yanlış bilgilendirmekle kalmayıp aynı zamanda müzakere sürecini de olumsuz etkilediğini kaydeden Vereşçuk, “İnsanların hayatı söz konusu. Yalvarıyorum, bilmediğiniz şeyler hakkında halka acık yorumlardan kaçının.” diye konuştu.

Vereşçuk, mevcut müzakerelerin sadece Azovstal’daki ağır yaralı 38 askeri kurtarmak için yürütüldüğünü vurgulayarak “Adım adım çalışıyoruz. Şu anda 38 ağır yaralıyı takas edeceğiz ve sonra devam edeceğiz. Bazı medya kuruluşlarının ortaya attığı 500 veya 600 kişinin takası konusunda şu anda herhangi bir müzakere yok.” ifadelerini kullandı.

Ukrayna teşhir etti! Rusya cesetleri soğutucu vagonlarla kaçırıyorlar Ukrayna teşhir etti! Rusya cesetleri soğutucu vagonlarla kaçırıyorlar Rusya Ukrayna’da öldürülen askerlerinin cesetlerini soğutuculu vagonlu trenlerle ülkeden kaçırıyor. Ukrayna ordusu bu trenlerden birini başkent Kiev yakınlarında ele geçirdi ve basına gösterdi.

Ukrayna'dan çok konuşulacak Rus gazı hamlesi! Vanayı kapatıyor Ukrayna'dan çok konuşulacak Rus gazı hamlesi! Vanayı kapatıyor Rusya Ukrayna’ya yönelik saldırgan tutumunun devam etmesi nedeniyle ekonomik olarakta pek çok ülke tarafından yaptırımların merkezi haline geldi. Rus enerji şirketi Gazprom'un Temsilcisi Kupriyanov, Ukrayna’nın, Sohranovka adlı doğal gaz dağıtım noktasından Rus gazı alımını durduracağına yönelik bilgilendirildiklerini ve bunun nedenini anlayamadıklarını söyledi.

ABD’den Ukrayna’ya ek yardım: Temsilciler Meclisi onayladı ABD’den Ukrayna’ya ek yardım: Temsilciler Meclisi onayladı ABD Temsilciler Meclisi, Başkan Joe Biden'ın Ukrayna için talep ettiği 33 milyar dolarlık yardım paketinin miktarını 40 milyar dolara çıkararak onayladı. Fonun büyük bir kısmı Ukrayna’ya savunma yardımına ayrılacak.