Sarıyer Emirgan'daki bir eğlence mekanında 10 Ekim 2018'de futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin arasında yaşanan kavgaya ilişkin dava, 11 Eylül 2019 karara bağlanmış ve Arda Turan hakkında Özlem Şahin'e yönelik 'cinsel taciz' suçundan beraat kararı verilmişti.

DAVAYI ARDA TURAN KAZANDI

Karar sonrasında Berkay ile Özlem Şahin'in avukatları 'cinsel taciz' yönünden beraat kararının bozulmasına ilişkin itirazda bulunmuştu. İtirazı değerlendiren İstanbul 25. Bölge Adliye Mahkemesi, yerel mahkemenin kararının bozulmasına hükmetmişti. Bozma kararının ardından yerel mahkemeye gönderilen dava bugün karara bağlandı. İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya sanık Arda Turan ile müştekiler Berkay ile Özlem Ada Şahin katılmazken, tarafların avukatları hazır bulundu.

Arda Turan Fatih Terim'le arasındaki sırrı açıkladı... Kimseye söylemediği şeyi Arda'ya söyledi! Arda Turan Fatih Terim'le arasındaki sırrı açıkladı... Kimseye söylemediği şeyi Arda'ya söyledi! TV100'de yayınlanan Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum programına deneyimli futbolcu Arda Turan, ilgi çekici açıklamalarda bulundu. Teknik direktörlük yapmak istediğini anlatan 35 yaşındaki futbolcu, Fatih Terim'le aralarında geçen çok özel bir diyaloğu da paylaştı.

Alınan savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme, sanık Arda Turan’ın ‘cinsel taciz’ suçundan, üzerine atılı suçu işlediğinin sabit olmaması gerekçesiyle beraatına karar verdi.

İNANDIRICI BİR GEREKÇESİ YOK

Duruşmada esasa ilişkin mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, bozma kararı uyarınca tanıkların dinlenmiş olduğunu ve tanık anlatımlarının suçun sübutu ile aksi yönünde delil durumunda herhangi bir değişiklik bulunmadığını belirtti.

Açıklanan mütalaada sanık Arda Turan’ın üzerine atılı ‘cinsel taciz’ suçundan kesin ve inandırıcı bir delil bulunmadığı gerekçesiyle beraatına karar verilmesi talep edildi. Duruşmada müşteki avukatı, açıklanan mütalaaya karşı savunma yapabilmek için mahkemeden süre istedi. Sanık avukatları ise mütalaaya katıldıklarını ve süre talebinin yerinde olmadığını söyleyerek müvekkilin beraatına karar verilmesini talep etti.

Alınan savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme, sanık Arda Turan’ın ‘cinsel taciz’ suçundan, üzerine atılı suçu işlediğinin sabit olmaması gerekçesiyle beraatına karar verdi.

Arda Turan, Berkay olayıyla ilgili ilk kez konuştu Arda Turan, Berkay olayıyla ilgili ilk kez konuştu Futbolcu Arda Turan, 2018 yılında şarkıcı Berkay ile arasında yaşananlar hakkında ilk kez açıklamalarda bulundu. Ünlü futbolcu, o gece için, "Ben kimseyi taciz etmedim" diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen dava 11 Eylül 2019 tarihinde karara bağlanmıştı.

Heyet, Arda Turan'ın Özlem Şahin'e yönelik 'cinsel taciz' suçundan beraatına, 'korku kaygı veya panik oluşturacak şekilde silahla ateş etmek', 'ruhsatsız silah bulundurmak' ve 'kasten yaralama' suçlarından ise toplam 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası çarptırılmasına karar vererek hükmün açıklanmasını geri bırakmıştı.

Mahkeme, Berkay Şahin'in Arda Turan'a karşı 'hakaret' suçundan ise tepki nedeniyle işlenmesi dolayısıyla ceza verilmesine yer olmadığına hükmetmişti. Kararın ardından Berkay ve eşi Özlem Ada Şahin'in avukatları, 'cinsel taciz' yönünden verilen beraat kararına itirazda bulunmuştu.

Arda Turan-Berkay davasında Burak Yılmaz tanık olarak çağırıldı Arda Turan-Berkay davasında Burak Yılmaz tanık olarak çağırıldı Şarkıcı Berkay Şahin ile futbolcu Arda Turan arasında çıkan kavga mahkemeye kadar gitmiş, mahkeme yargısı ve deliller ile Turan'a ‘cinsel taciz' suçundan beraat verilmişti. Ancak mahkeme bu kararı bozdu ve 7 Nisan'a duruşma günü verdi. Mahkeme futbolcu Burak Yılmaz ve Onur Ürkmez'e ifadelerinin alınması için tebligat gönderdi.

İtirazı değerlendiren İstanbul 25. Bölge Adliye Mahkemesi, kararın bozulmasına hükmetmişti. Bozma ilamında, Özlem Şahin'in konuşmadan sonraki hal ve tavırlarının da tanıklardan sorulması, taraflar arasında geçmişe dayalı bir husumet veya çıkar çatışmasının bulunup bulunmadığının taraflardan ve tanıklardan ayrıca sorularak açıklattırılması gerektiği belirtilmişti.

Kararda, "Bu hususlarda yeterli tartışma yapılmadan ve soruşturma aşamasında beyanları alınan Burak Yılmaz ve Onur Ürkmez'in tanık olarak beyanları alınmadan eksik araştırmayla karar verildiği" kaydedilmişti.

İddianamede, Berkay Şahin hakkında ise 'hakaret' suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istenmişti.

Arda Turan Fatih Terim'le arasındaki sırrı açıkladı... Kimseye söylemediği şeyi Arda'ya söyledi! Arda Turan Fatih Terim'le arasındaki sırrı açıkladı... Kimseye söylemediği şeyi Arda'ya söyledi! Candaş Tolga Işık'ın TV100'deki Az Önce Konuştum programına konuk olan Arda Turan, ilgi çekici açıklamalarda bulundu. Teknik direktörlük yapmak istediğini anlatan 35 yaşındaki futbolcu, Fatih Terim'le aralarında geçen çok özel bir diyaloğu da paylaştı.
Galatasaray’da ikinci Dursun Özbek dönemi başladı! Arda Turan’ın geleceği ise netleşti Galatasaray’da ikinci Dursun Özbek dönemi başladı! Arda Turan’ın geleceği ise netleşti Dün gerçekleşen Galatasaray başkanlık seçiminde kazanan Dursun Özbek oldu. Eşref Hamamcıoğlu oğlu karşısında aldığı zaferle tekrardan ikinci kez başkan olan Dursun Özbek, yönetim hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Fatih Terim göreve gelirse futbolu bırakmayı düşünen Arda Turan da teknik ekibe dahil olacak.