Okçular Vakfı tarafından düzenlenen Malazgirt Zaferi anlatımı çerçevesinde Ahlat ve Malazgirt’te yapılacak etkinlik, müsabaka ve kültürel aktivitelerin, Ahlat-Malazgirt’in tarihi kültürel dokusunun fotoğraflanması, Geleneksel sporların yayınlaştırılması, yıl boyunca ülke çapında çekilecek fotoğraflarla desteklenmesi Türk sporu ve Türk savaş tarihinin ruhunu yansıtması konularını ele alan I. Uluslararası Fetih Fotoğraf Yarışması sonuçları açıklandı.

İHA Bitlis muhabiri Vahit Olcay ‘Oba Alanı’ kategorisinde 950. Yıl Özel Ödülü kazanırken, İHA Ahlat ilçe muhabiri Özkan Olcay da ‘Ahlat ve Malazgirt Tarihi’ kategorisinde bir birincilik, bir ikincilik ve 950. Yıl Özel Ödülü olmak üzere 3 büyük ödül birden kazandı.

‘Geleneksel Sporlar’, ‘Oba Alanı’ ve ‘Ahlat ve Malazgirt Tarihi’ kategorisi olmak üzere 3 ayrı kategoride düzenlenen yarışma jüri değerlendirmesi sonucu tamamlandı.

Yarışmaya, Bitlis ve Ahlat ilçesinde görev yapan İhlas Haber Ajansı’nın (İHA) muhabirleri Özkan Olcay ve Vahit Olcay da 1071 etkinliklerinin yapıldığı Ahlat Oba alanı ve Ahlat’ın tarihi mekanlarından çektikleri fotoğraflarla katıldı.Açıklanan yarışma sonucunda İHA Bitlis muhabiri Vahit Olcay ‘Oba Alanı’ kategorisinde 950. Yıl Özel Ödülü kazanırken, İHA Ahlat ilçe muhabiri Özkan Olcay da ‘Ahlat ve Malazgirt Tarihi’ kategorisinde bir birincilik, bir ikincilik ve 950. Yıl Özel Ödülü olmak üzere 3 büyük ödül birden kazandı. İHA Muhabiri Özkan Olcay ayrıca ‘Oba Alanı’ kategorisinde 2 mansiyon ödülü kazandı. İHA muhabirleri aldıkları ödüllerle yarışmada dağıtılan toplam ödüllerinde 3’te 1’ini kazanarak büyük başarı elde ettiler.Lütfü Türkkan'ın korumaları tarafından darp edilmişti: İHA Muhabiri Mustafa Uslu'ya anlamlı ödül Lütfü Türkkan'ın korumaları tarafından darp edilmişti: İHA Muhabiri Mustafa Uslu'ya anlamlı ödül Kocaeli’de İYİ Partili Lütfü Türkkan’a ait olduğu bilinen kaçak çiftliğinin yıkım çalışmalarını görüntülediği esnada korumalar tarafından darp edilen İhlas Haber Ajansı muhabiri Mustafa Uslu'ya 'yılın en kahraman habercisi' ödülü verildi. Gazetemiz Ekonomi Müdürü Canan Eraslan ise yılın en başarılı kadın ekonomi gazetecisi ödülünü layık görüldü.
Altun’dan İHA muhabirine tokat atan Sarıkaya’ya tepki: Kabul edilemez Altun’dan İHA muhabirine tokat atan Sarıkaya’ya tepki: Kabul edilemez İletişim Başkanı Fahrettin Altun, canlı yayın esnasında İHA muhabirine tokat atan Gazeteci Muharrem Sarıkaya’ya tepki gösterdi. Altun, “Ne olursa olsun hiçbir şekilde böyle bir durum kabul edilemez” dedi.