Sağlık ocağında görevi başındaki hemşire Ömür Erez’i silahla vurarak öldüren Rahmi Uygun, “tasarlayarak öldürme” suçundan, Uygun’u olay yerine götüren Musa T. ise “tasarlayarak öldürmeye yardım etme” suçundan tutuklandı. İstanbul Kartal’da Aile Sağlığı Merkezinde görevli hemşire Ömür Erez’i(34) silahla vurarak öldüren Rahmi Uygun (39) ve birlikte olay yerine gittikleri tespit edilen Musa T. (38) gözaltına alınmıştı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı sevk edilen şüpheliler, savcılıktaki sorgularının ardından tutuklama talebiyle Anadolu Sulh Ceza Hakimliği’ne gönderildi.

"PARAYI EV ALSIN DİYE VERDİM"
Şüpheli Rahmi Uygun ifadesinde, Ömür Erez ile 2 yıl önce sosyal medya üzerinden tanıştıklarını söyleyerek, “2021 yılı Şubat ayında cezaevine girmeden önce biriktirmiş olduğum 187 bin lirayı Ömür’e verdim. Kendisiyle evleneceğimizi düşündüğümden ev alması için bu parayı kendisine verdim. Daha sonra cezaevinden tahliye oldum. Ben tahliye olduktan sonra Ömür bana soğuk davranmaya başladı. Zamanla aramız bozuldu” dedi.

"KAFASINA 2-3 EL ATEŞ ETTİM"
Olay günü Ömür Erez’den verdiği parayı geri istediğini anlatan şüpheli, “Veremeyeceğini daha sonra ödeyeceğini söyledi. Kendisiyle aile sağlığı merkezinde konuşurken arka tarafımda bulunan şahıs elini beline götürünce bir anda panikledim. Ömür’ün yanına gittim, yere düşünce silahla kafasına 2-3 el ateş ettim. Buraya gittiğimde kendisini öldürme niyetim yoktu. Olaylar bir anda gelişti. Panikleyerek kendisine ateşe ettim” diye konuştu.

2 KİŞİ TUTUKLANDI
Olay yerine beraber gittiği Musa T. ile önceki gün tanıştığını ve olaydan haberdar olmadığını öne sürdü. İfade işlemleri tamamlanan Şüpheli Rahmi Uygun, Anadolu 1. Sulh ceza hakimliğince, “tasarlayarak öldürme” suçundan tutuklandı. Uygun’u olay yerine götüren şüpheli Musa T. ise “tasarlayarak öldürmeye yardım etme” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Hemşire Ömür Erez’in katili konuştu: 200 bin lira borç verdim ödemedi Hemşire Ömür Erez’in katili konuştu: 200 bin lira borç verdim ödemedi Kartal'daki bir aile hekimliğinde görevli hemşire Ömür Erez, başından vurularak öldürüldü. Kaçan katil zanlısı Rahmi Uygun kısa süre yakalandı. Uygun'un polise verdiği ifade ortaya çıktı.

Kartal'da sağlık ocağında silahlı saldırıya uğrayan hemşire hayatını kaybetti Kartal'da sağlık ocağında silahlı saldırıya uğrayan hemşire hayatını kaybetti İstanbul Kartal'da sağlık ocağında silahlı saldırıya uğrayan hemşire hayatını kaybetti. Saldırgan Bağcılar'da yakalandı.