Gana'nın batısındaki maden kasabası Bogoso yakınlarında patlayıcı madde yüklü kamyon ile motosikletin çarpışması sonucu büyük bir patlama meydana geldi. Yetkililerden alınan bilgiye göre; çok sayıda ölü ve yaralının olduğu ifade edildi.

ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Gana’nın batısındaki maden kasabası Bogoso yakınlarında büyük bir patlama meydana geldi. Polis tarafından yapılan açıklamada, "Öğleden sonra Batı Bölgesi'ndeki Bogoso ve Bawdie arasındaki Apeatse'de büyük bir patlama meydana geldi" ifadeleri kullanılarak, patlamaya Tarkwa'dan Chirano’daki madenlere patlayıcı madde taşıyan kamyon ile bir motosikletinin çarpışması sonucu meydana geldiği ifade edildi.

Polis, ölü ve yaralı sayısı hakkında açıklama yapmazken, arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Halkı sakin kalmaya çağıran polis, vatandaşların patlama bölgesinden uzaklaşmalarını istedi.

Görgü tanıkları, patlamada çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini ve yaralandığını ifade etti. Patlamanın yaşandığı bölgeden paylaşılan görüntülerde, çok sayıda binanın yerle bir olduğu ve patlama nedeniyle büyük bir çukur oluştuğu görüldü.

Gana'da iki yolcu otobüsü çarpıştı: 16 ölü Gana'da iki yolcu otobüsü çarpıştı: 16 ölü Batı Afrika ülkesi Gana'da iki yolcu otobüsünün çarpışması sonucu 16 kişi can verdi.

Gana'da kilise çöktü: 18 ölü Gana'da kilise çöktü: 18 ölü Batı Afrika ülkesi Gana'nın Eastern vilayetinde 6 katlı kilisenin çökmesi sonucu 18 kişi hayatını kaybetti.

Gana'da katliam gibi kaza: 34 ölü, 54 yaralı Gana'da katliam gibi kaza: 34 ölü, 54 yaralı Gana'nın güneyinde iki yolcu otobüsünün çarpışması sonucu 34 kişi hayatını kaybetti, 54 kişi de yaralandı.