ABD’li teknoloji devi Apple’ın elektrikli ve otonom otomobilin çıkış tarihine dair yeni bir iddia ortaya atıldı. Çıkan iddialara göre teknoloji devi, tasarladığı elektrikli otomobilini 2025 yılında piyasaya sürmeye hazırlandığı belirtildi.

2025 YILINDA PİYASA SÜRECEĞİ İDDİA EDİLDİ

Bloomberg News’in şirkete yakın kişilere dayandırdığı haberinde Apple’ın elektrikli otomobilini 2025 yılı itibarıyla piyasaya süreceği belirtildi. Haberde, otomobilin otonom sürüş yetenekleri olacağını aktarıldı.

APPLE HİSSELERİ YÜZDE 3 ARTTI

Haberin çıkmasının ardından Apple hisseleri yaklaşık yüzde 3 artarken, yeni bir rekor kırdı.

DİREKSİYON SİMİDİ VE PEDALLAR OLMAYACAK

Yayımlanan raporda, Apple’ın otomobilinde direksiyon simidinin ve pedalların olmayacağı belirtilirken, aracın ‘eller serbest’ sürüş için tasarlandığı vurgulandı.

ELEKTİRİKLİ OTOMOBİLLER DEĞER GÖRMEYE BAŞLADI

Şirketin Project Titan olarak bilinen otomotiv çalışmaları, sıfırdan bir araç tasarlamaya başladığı 2014 yılından bu yana düzensiz bir şekilde ilerliyor. Elektrikli araçlara olan talep, ülkeler ve müşteriler çevre konusunda daha bilinçli hale geldikçe artarken, Tesla ve Rivian gibi tamamen elektrikli araç üreten şirketlerin piyasa değeri, fosil araç üreticilerine göre daha fazla arttı.

“ZAMAN MESELESİDİR”

Analiz şirketi Wedbush’un önemli isimlerinden Dan Ives, Apple'ın 2025 yılına kadar kendi bağımsız arabasını piyasaya sürme olasılığının yüzde 60 ila 65 olduğunu söylerken, "Bu, olup olmama meselesi değil, zaman meselesidir" dedi.

KAFALARDA SORU İŞARETİ OLUŞTU

Bloomberg raporu, proje üzerinde çalışan bazı kişilerin, otomobilin temelindeki kendi kendine sürüş sistemi, işlemci çipleri ve gelişmiş sensörleri içeren son ilerlemeye rağmen zaman çizelgesi hakkında şüpheci olduğunu söyledi.

Şirket rapor hakkında yorum yapmazken, Reuters, Aralık ayında Apple'ın 2024'te kendi pil teknolojisini içerebilecek bir binek aracı üretmeyi hedeflediğini bildirmişti.

Apple'ın ilk bilgisayarı rekor fiyata satıldı Apple'ın ilk bilgisayarı rekor fiyata satıldı ABD’de bir müzayede de1976’da tasarlanan orijinal Apple 1 bilgisayarı rekor fiyata satıldı. Ahşap kasaya sahip bilgisayar hala çalışır durumda.

Apple, iPhone satışlarını yüzde 47 artırdı Apple, iPhone satışlarını yüzde 47 artırdı iPhone satışları, temmuz-eylül döneminde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 47 artarak 38,9 milyar dolara yükseldi.

Avrupa'nın en büyük Apple Store'u İstanbul'da! Elon Musk'tan 'Apple bez' göndermesi Avrupa'nın en büyük Apple Store'u İstanbul'da! Elon Musk'tan 'Apple bez' göndermesi Apple, İstanbul’daki üçüncü mağazasını Bağdat Caddesi’nde açtı. Apple CEO’su Tim Cook ise açılışı Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Tesla CEO’su Elon Musk bu paylaşıma ise 'Apple Temizleme Bezi'ne gönderme yaparak cevap verdi.