ABD'nin Wisconsin eyaletinde, Waukesha kentinde, 21 Kasım Pazar günü aracını kalabalığın üzerine sürerek 5 kişinin ölümüne, 40'tan fazla kişinin yaralanmasına neden olan Darrell Brooks birinci derece cinayetten yargılanacak. Brooks'a 5 ayrı suçlama yöneltildi.

Waukesha Polis Şefi Dan Thompson, düzenlediği basın toplantısında 39 yaşındaki Brooks'un tek başına hareket ettiğini, olayın terör bağlantısı bulunmadığını söyledi. Thompson, Darrell Brooks'un 5 ayrı suçtan birinci derece cinayetle yargılanacağını bildirdi.

Başka bir suç mahallinden kaçarken arabasını kalabalığın üzerine sürdüğü ve suç kaydı bulunduğu açıklanan Brooks'un kasım ayı başlarında bin dolar kefaletle serbest bırakıldığı da ortaya çıktı.

Geçen yıl pandemi nedeniyle ertelenen ve bu yıl 58'incisi kutlanan Şükran Günü ve Noel tatili öncesi yapılan yürüyüşe, dans grupları, lise öğrencilerinden oluşan bandolar ve büyükannelerin yer aldığı dans grupları katılıyordu.

ABD'de araç kalabalığa sürdü: Ölüler ve yaralılar var ABD'de araç kalabalığa sürdü: Ölüler ve yaralılar var ABD'nin Wisconsin eyaletinde bir araba kalabalığın içine daldı. Olayda 12'si çocuk en az 28 kişinin yaralandığı öğrenildi.
ABD'de Rittenhouse'un beraat etmesi bazı kentlerde protesto edildi ABD'de Rittenhouse'un beraat etmesi bazı kentlerde protesto edildi ABD'de ırkçılık karşıtı protestolarda iki kişiyi öldüren Rittenhouse'un beraati protesto edildi.